Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Krijesa mitike e liqenit (Video) prej Tue 07 Feb 2012, 22:59

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në video shihet një krijesë në formë gjarpri, duke lëvizur nëpër liqenin e ngrirë Lagarfljot.

Krijesa mitike Lagarfljotsormur për herë të parë është përmendur në vitin e largët 1345. Sipas pohimeve, kjo krijesë ka formën e një krimbi gjigant, i cili arrin gjatësinë deri në 90 metra dhe kohë pas kohe është parë duke u zvarritur edhe në tokë.

Sipas tregimeve popullore, Lagarfljotsormur dikur ka qenë krimb i vogël të cilin një grua e futi në rrethin e unazës së artë për ta rritur unazën. Kur u kthye në shtëpi, unaza ishte në madhësinë e njëjtë, por jo edhe krimbi. E tmerruar me pamjen, ajo hodhi në liqen edhe krimbin edhe unazën dhe prej asaj kohe besohet se kafsha jeton aty.

Për fat të keq, në këtë video është vështirë të vërtetohet ekzistimi i Lagarfljotsormurit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons