Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Shumë prej nesh e ngatërrojnë fjalen DUA me atë DASHUROJ. Në dëgjim të pare tingëllojnë pothuajse njësoj, por nga rëndësia janë krejt të ndryshme.


Per ju c’farë është më e rëndësishme, të duash apo të dashurosh?

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Të duash nuk do të thotë se dashuron, mund të duash një shok/shoqe etj. Dashuria
që ndiejmë për prindërit apo të afërmit tanë nuk mund të jetë e njëjtë me atë që
ndiejmë për një femër/mashkull. Sepse në këtë të fundit mbizotëron
ndjenja/dëshira erotike për personin që ke përballë. Dashuria kalon në dy faza,
fillimisht lind simpatizimi dhe më pas dashuria. Është e pamundur të dashurosh
dikë që nuk e simpatizon, vlerëson etj.

Pra, kështu lind dashuria, ajo
ndjenjë që na bënë të fluturojmë në qiellin e shtatë, dhe të mos duam të ndahemi
për asnjë çast nga prania e njeriut që dashurojmë me gjithë ZEMËR. Dashuria nuk
përshkruhet, është aq e gjallë, aq e fortë saqë rrezet e saja ndriçojnë në çdo
kohë. Mjafton të shikosh sytë e një të dashuruari, dhe çdo gjë është e
tejdukshme.

Dashuria nuk vdes kurrë, e rëndësishmja është të dish ta
mbash. Dashuria është si lulja, nëse nuk kujdesesh për të ti ofrosh dritë dhe
ujë, THAHET! As vitet që kalojnë nuk mund ta ”vjetërojnë” atë ndjenjë
përrallore, përkundrazi e forcojnë akoma më shumë. OKSIGJENI i ekzistencës sonë
është dashuria. Njeriu në jetë mund të dashuroj disa herë, por për të dashur
ndodh veç NJË HERË.

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
krahu i majt apo krahu i djatht esht me i rendesishem per nje zog ne fluturim?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Vizitor

avatar
Vizitor
Te dashurohesh nuk them se s seshte mire..po akoma me mire eshte te duash.

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Te duash, nese nuk di te duash si mund te pretendosh te dashurosh?!

Vizitor

avatar
Vizitor
Tamam Anna te njejten gje themi po ne menyre te kunderte.

LAKSI & E

avatar
Webmaster
Webmaster
Te duash


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

Vizitor

avatar
Vizitor
Nje nderthyrje do ishte tammam

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
[Only mods are allowed to see this link] shkruajti:krahu i majt apo krahu i djatht esht me i rendesishem per nje zog ne fluturim?
Kuptojeni vet kte


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

anabela

avatar
Antare i ri
Antare i ri
Nese njeriu don do thote qe edhe dashuron

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
njesoj eshte


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
esht njesoj......por te duash e ben me mend ndersa te dashurosh e ben me zemer...kan pak ndryshime pasi njera esht ndjenj shpirti ndersa tjetra esht ndjenj mendje


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons