Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kinema, shuhet Ben Gazzara prej Sat 04 Feb 2012, 18:05

Vizitor

avatar
Vizitor


Ka ndërruar jetë natën e së premtes në Nju Jork aktori i njohur italo-amerikan Biagio Anthony Gazzara, i njohur nga të gjithë si Ben.

Ben ishte 81 vjec dhe ishte i biri i një cifti sicilianësh nga Kanikati, që emigruan në Tokën e Premtuar shumë dekada më parë.

Aktori do të mbahet mend për interpretimin e bosit Raffaele Cutolo në filmin “Kamorristi” i regjisorit Giuseppe Tornatore, si dhe për rolet e të fortit në një seri filmash të tipit “noir” të xhiruar në vitet ’70.

Pavarësisht përgatitjes në studiot kinematografike amerikane, ai nuk i shkëputi kurrë lidhjet me vendin e origjinës së prindërve.

Kështu, në Itali ai ka performuar edhe në filmin “Britma Gëzimi” (1960) të regjisorit Mario Monicelli, përkrah aktorit të mirënjohur komik Toto dhe aktores Anna Magnani.

Edhe karrierën ai e mbylli duke bashkëpunuar me rrjetin televiziv mediaset, duke interpretuar rolin e bosit mafioz Fred Di Venanzio në serialin “Nder dhe Respekt”, i transmetuar edhe nga Top Channel.

2 Re: Kinema, shuhet Ben Gazzara prej Sun 10 Feb 2013, 04:46

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
eh jeta e shkret jet e gjor bash legjendat shuhen dita dites


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons