Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Art i mrekullueshëm me hije prej Fri 03 Feb 2012, 23:15

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në pamje të parë duken vetëm si grumbuj plehrash të zakonshme por dy artistë kanë arritur që t’i bashkojnë në mënyrë të tillë që të krijojnë hije që duken jashtëzakonisht shumë reale.

Britanikët Tim Noble dhe Sue Webster kanë projektuar dritë ndaj krijimit të tyre 3D me plehra duke i shndërruar ato në diçka krejt ndryshe.

Në një nga punimet të titulluar “White Trash” (Plehrat e Bardha), ata kanë përdorur plehra shtëpie të grumbulluara përgjatë 6 muajve dhe pas 6 muajsh të tjera pune kanë krijuar “hijen” e tyre duke pirë verë dhe cigare.

Puna e tyre mund të ndahet në “veprat me dritë” dhe “veprat me hije”.

“Mundohemi të bëjmë punime që habisin publikun”, Shprehet Webster


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons