Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Infermierja Bronnie Ware, e cila gjatë tërë jetës ka punuar si infermiere në një spital në Australi, ka shkruar një libër me eksperiencat e saj me pacinetët në fund të jetës së tyre. Ja pesë "pishmanlliqet" kryesore:

1. "Sikur të kisha kurajon që të jetoja jetën duke u munduar të realizoja idealet e mia". Sipas Ware, shumica e njerëzve në fund të jetës e shohin që nuk kanë arritur shumicën e synimeve.

2. "Sikur të mos kisha punuar aq shumë". Shumica e burrave pendohen për faktin që nuk ju kanë ndarë shumë kohë familjes dhe miqve.

3. "Sikur të kisha arritur të shprehesha ashtu siç ndjeja". Shumica e njerëzve, për të ruajtur marrëdhëniet e mira me të tjerët, shtypin ndjenjat dhe kjo ju ngel fiksim.

4. "Sikur të kisha vazhduar marrëdhëniet e mira me miqtë". Vetëm kur vjen vdekja, njerëzit e kuptojne se duke u fokusuar së tepërmi në jetën e tyre personale, ata harrojnë miqtë. Sipas Ware, pak para vdekjes, njerëzit më shumë i merr shumë malli për shokët e vjetër.

5. "Sikur ti kisha dhënë vetes mundësi për të qenë më i lumtur". Shumica e njerëzve, në fund të jetës e kuptojnë se lumturia në fakt është një zgjedhje. Dhe shumica pendohen për zgjedhjet e tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons