Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Është konstatuar se femrat kujdesen më mirë dhe më shumë për shëndetin e tyre, sesa meshkujt.

Meshkujt janë më të prirur për ta injoruar shëndetin e tyre, krahasuar me femrat, thotë Frank Sommer, profesor i repartit për shëndetin e meshkujve në Qendrën universitare mjekësore në Hamburg, Gjermani.

Për ta dokumentuar këtë pohim, Sommer ka cituar një studim rreth shëndetit të meshkujve të moshës nga 40 deri 80 vjeç, që është bërë në gjashtë vende evropiane dhe në SHBA. Edhe pse 85% e meshkujve pjesëmarrës në këtë studim kishin deklaruar se ishin të shëndoshë, analizat e tyre mjekësore kishin treguar se kjo nuk ishte e vërtetë.

Meshkujt janë sidomos të rrezikuar nga pika në zemër dhe tru, thotë Sommer, i cili i këshillon të gjithë meshkujt që më shumë kujdes t’i kushtojnë parandalimit të problemeve shëndetësore, sesa mjekimit të pasojave. Në anën tjetër, femrat kanë dhunti që të kujdesen për shëndetin e tyre dhe të tërë familjes, përfundon Sommer.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons