Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Këto pamje të rralla janë të një fisi indian në pyjet e thella të Perusë. Fisi nuk ka kontakte me botën dhe jeton në juglindje të Perusë.

Edhe më parë ka pasur fotografi nga ky fis, por këto janë imazhet e kapura më afër se kurrë.

Fisi jeton me mjete pune të krijuara nga drurët dhe dhëmbët e kafshëve. Mendohet se fisi ka disa qindra anëtarë. Klani që jeton pranë lumit ka rreth 60 anëtarë. Fisi jeton sipas kodit të tyre social, që përfshin edhe praktikën e rrëmbimit të grave e fëmijëve nga fiset e tjera.

Në Peru ka rreth 15 fise pa kontakte me botën me një total prej 1500 personash. Me ligj është e ndaluar që të afrohesh pranë zonave të tyre as me varkë. Por ligji shpesh nuk zbatohet. Pak kohë më parë një anëtar i një fisi u vra me armë zjarri, çka rriti ndjeshëm tensionet dhe bëri që fiset të tërhiqen më tej në pyje.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons