Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Rrufeja, armë ushtarake! prej Wed 01 Feb 2012, 16:39

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shumë specialistë “ekstremist” të ushtrisë, luajnë me kontrollin e motit/natyrës dhe me Gjeomekanikën për shumë vite rresht.
Idetë e tyre të fundit, ishin t’u shtonin oqeaneve hekur, si dhe të mbulonin Antarktidën me pluhur. Këto ide kanë bërë shumë shpejtë xhiron ndërmjet cikleve të shkencëtarëve të cilët “besojnë” në ngrohjen globale.
Por, Pentagoni ka një histori shumë të gjatë përsa i përket ndërhyrjes dhe prishjes së natyrës/kohës në terrenin e armikut dhe ta përmirësoj atë në pjesën ku kooperojnë forcat e tij ushtarake.
Tashmë, DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) gjeti një objektiv tjetër, të hakersojë gjeo-shkencat dhe nëse kjo do të funksiononte, atëherë ne do të mund të shikonim super-armët moderne, të cilat do të na kujtonin shumëllojshmërinë e armëve të mitologjisë.
Ky organizëm ushtarak hulumtimesh, po studion propozime se si mund të lëshojë rrufe (artificiale) të krijuara nga njeriu, ndërkohë duke pritur dhe të komandojë rrufet natyrore, duke përfituar komandimin tyre dhe më pas me to të arrijë shkatërrimet analoge.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons