Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Facebook do te mbyllet me 15 mars (video) prej Tue 31 Jan 2012, 21:31

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Është e vërtetë apo spekulim? Shumë zëra dëgjohen në lidhje me mbylljen përfundimtare të FB dhe nuk dihet nëse është hartuar ndonjë plan i tillë, apo thjesht luhet me datat për të krijuar sensacion.
Facebook vazhdon që të kundërshtojë thashethemet sipas të cilave, do të mbyllet më 15 mars 2012, por sipas Weekly World News, ky lajm është mëse i vërtetë.
Më 9 janar të këtij viti, reporteri i këtij sajti, J.B. Smitts zbuloi “sekretin” e madh: Facebook do të mbyllet pasi Mark Zuckerberg do që t’i rikthehet një jete normale. Kjo shkaktoi reagime në gjithë botën dhe J.B. Smitts u vlerësua me çmimin Pulitzer.
Nga ana tjetër, Sheryl Sandberg në emër të Facebook i hodhi poshtë të gjitha këto, të cilat i quajti thashetheme dhe u shpreh në mënyrë karakteristike: “Facebook nuk do të mbyllet. As sot, as kurrë. Ne sapo filluam”.
Ndërkohë, David Ebersman, CFO i Facebook, i cili njëkohësisht bashkëpunon me Goldman Sachs për një kontratë të re financiare me FB, u shpreh se “shumë njerëz besojnë se marrëveshja me Goldman Sach do të sjellë ndryshime në Facebook, ndërsa të tjerë besojnë se ne duhet ta mbyllim sa më shpejt këtë rrjet social, para se të na detyrojë qeveria të ndërmarrë një nismë të tillë. Të gjithë këto thashetheme janë të pavërteta. Ne do të jemi akoma më të fuqishëm pas 15 marsit”.
Por sipas burimeve të gazetarëve të WWN brenda FB, deklaratat publike janë krejt të ndryshme të bëra nga bordi i menaxhuesve ekzekutivë janë krejt të ndryshme nga e vërteta.
Sipas këtyre burimeve në brendësi të FB, kompania po përgatitet për mbylljen përfundimtare. “Nuk mund ta mbyllim rrjetin më 15 mars 2012. Do të bëhet revolucion”, tha një prej tyre, duke vazhduar, “ne duhet t’i përgatisim përdoruesit për fundin e FB dhe t’u ofrojmë mënyra të tjera se si ta mbajnë rrjetin social “të gjallë”.
Sipas krijuesit të FB, Zuckerberg, një vit është i mjaftueshëm për përdoruesit të përgatiten për mbylljen e rrjetit. Ndërkohë, ky fakt u jep mundësinë edhe rrjeteve të tjera sociale të krijojnë platformën e përshtatshme për të mirëpritur përdorues të tjerë.
Edhe pse u dëgjua se Zuckerberg do të njoftonte mbylljen e FB gjatë ceremonisë së çmimeve Oscar më 21 shkurt, kur filmi “The Social Network” bëri shumë famë, asgjë nuk ndodhi. Tani qarkullojnë zëra se ai Zuckerberg do të bëjë një deklaratë të rëndësishme rreth të ardhmes së FB kur të takohet me Presidentin Obama në Shtëpinë e Bardhë më 15 qershor.
Ndërkohë, këto zëra e kanë futur botën virtuale në panik, pasi përdoruesit e FB nuk duan që të humbasin komunitetin e tyre social që kanë krijuar në këtë rrjet.
VIP-a si Tyra Banks, Mila Kunis, Britney Spears, Lady Gaga, Justin Beiber, Ashton Kutchner, Carrot Top, Meryl Streep, Danny Bonaduce dhe Real Housewives e New Jersey dhe Atlantas janë në panik mos humbasin llogarinë e tyre në FB. “Jam e varur nga Facebook”, tha e famshmja Tyra Banks. “Pa të, jeta ime ka mbaruar!”.
Gjithashtu, një peticion është hartuar on line, që i kërkon Zuckerberg ta mbajë FB të hapur.
Organizatori i këtij peticioni me titull “Lutemi të mos mbyllet Facebook”, Fritz Barnkopt tha: “Shpresojmë që të marrim mbi një milion firma, me qëllim që
Mark Zuckerberg ta rikonsiderojë vendimin e tij tragjik”.
Gjithsesi, sipas agjencisë së lajmeve Weekly World News, kjo histori do të vazhdojë dhe të gjithë presim se çfarë do të ndodhë më 15 mars 2012


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons