Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sateliti i njohur me emrin Rosat, kishte marrë një trajektore, që mendohej se finalizimin do ta kishte në kryeqytetin kinezVetëm shtatë minuta e kanë ndarë Pekinin nga shkatërrimi. Diçka e tillë është zbuluar, pak muaj pasi në tetor, një satelit gjerman prej 2.5 tonësh, ishte drejtuar drejt kryeqytetit kinez. Pikërisht, mësohet se sateliti i njohur me emrin Rosat, kishte marrë një trajektore, që mendohej se finalizimin do ta kishte në Pekin. Pasojat do të ishin katastrofike, kratere gjigante, shpërthime, godina të shkatërruara dhe një numër shumë i madh viktimash në qytetin me 20 milion banorë. Teksa shkencëtarët kanë bërë me dije nuk mund të kontrollonin dot satelitin kur doli nga kontrolli.
Manfred Warhaut i Agjencisë Hapësinore Evropiane ka pranuar atë që mund të ndodhte: “Mund të themi se Pekini ishte fiks në rrugën e satelitit, gjatë orbitës së tij të fundit. Nëse ai do ishte përplasur rreth 10 minuta minuta më vonë, atëherë sigurisht që do binte mbi Pekin”. Për fat, sateliti përfundoi në Gjirin e Bengalit, në ujë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons