Forumi Kuq E Zi
 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 3 e 5]


1 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Ç’është dashuria? prej Wed 13 Jul 2011, 14:10

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
First topic message reminder :

Dashuria është dorëzimi. Dashuria është shkaku i dashurisë. Dashuria është të kuptosh. Dashuria është një muzikë. Dashuria dhe shpirti fisnik janë e njëjta gjë. Dashuria është poezia e trishtimit. Dashuria është vështrimi i shpirtit të thyer në pasqyrë. Dashuria është kalimtare. Dashuria është të mos thuash kurrë që jam penduar. Dashuria është kristalizim. Dashuria është të japësh. Dashuria është ndarja e një çamçakëzi. Dashuria kurrë nuk vihet re. Dashuria është një fjalë boshe. Dashuria është të takosh Zotin. Dashuria është një dhimbje. Dashuria është të jesh sy më sy engjëllin. Dashuria është tek lotët. Dashuria është pritja në kokë të telefonit. Dashuria është një botë e tërë. Dashuria është kapja dorë për dore në kinema. Dashuria është një dehje. Dashuria është një bishë. Dashuria është një verbëri. Dashuria është të dëgjosh zërin e zemrës. Dashuria është një qetësi e shenjtë. Dashuria bëhet temë nëpër këngë. Dashuria i bën mirë fytyrës. Dashuria është malli ndaj një personi që do ta përqafosh fort dhe të duash të rrish me të. Është të dëshirosh se duke përqafuar atë harron gjithçka në botën e jashtme. Është malli i njeriut për të gjetur strehë të sigurt për shpirtin e tij.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

61 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sat 12 Jan 2013, 10:24

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Thone se dashuria eshte misterioze,magjike,k­omplekse,e veshtire,imazh provokues ne mendime,gezim,e pamatshme,ekstaz e papercaktueshme.Dash­uria eshte durim,eshte miresi.Ajo nuk eshte xhelozi,as krenari.Dashuria eshte.....dashuri.Te­k secili ajo shprehet ne menyra te ndryshme.Eshte e rendesishme te qendrosh ne dashuri,jo te biesh ne te.Dashuria eshte ajo fije qe mban te lidhur dy njerez,e qe con ne besimin,intimitetin dhe ndervaresine e tyre.Dashuri do te thote ti qendrosh prane dikujt qe ka nevoje per dashuri,dhe per dike qe te kujdeset per te.E kunderta e dashurise eshte frike dhe prandaj nuk ka frike ne dashuri.Dashuria e vertete eshte bekim i natyres.Nese do dashuri duhet te dashurosh.Ajo nuk mund te blihet.Ajo eshte force qe sjell unitet dhe harmoni.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

62 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Tue 22 Jan 2013, 14:38

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte te duash veten tende ne prani te dikujt tjeter


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

63 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Fri 08 Feb 2013, 21:12

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
ndjenje

64 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sat 09 Feb 2013, 09:28

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria është një motiv që e zë qdo kend ne jetë ,por per te ka
sakrifica tek ai person që është tradhtar pa mar parasysh aështë djali
apo femra , ajo është sikur lulja qe mbulon ne pranver ,po nuk pate pak
kjdes mund te vyshket menjeher dhe ajo lue do ujitur vazhdimisht dhe
perher po se bere ajo vyshket dhe nuk ka fare erë ,ndaj ndaj qdo person
duhet pasur shum kujdes ndonse jeta ne tre kunderten kuptohet.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

65 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sat 09 Feb 2013, 11:32

Almita

Almita
Antare i ri
Antare i ri
"Bashko buzet e tua me ato te mia e ateher i dashur kupto se cesht dashuria"

66 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sat 09 Feb 2013, 14:41

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
ndjenje qe te kall deri ne bashkim

67 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sat 09 Feb 2013, 15:33

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria është një motiv që e zë qdo kend ne jetë ,por per te ka
sakrifica tek ai person që është tradhtar pa mar parasysh aështë djali
apo femra , ajo është sikur lulja qe mbulon ne pranver ,po nuk pate pak
kjdes mund te vyshket menjeher dhe ajo lue do ujitur vazhdimisht dhe
perher po se bere ajo vyshket dhe nuk ka fare erë ,ndaj ndaj qdo person
duhet pasur shum kujdes ndonse jeta ne tre kunderten kuptohet.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

68 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Mon 11 Feb 2013, 17:38

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
ndjenje

69 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Tue 12 Feb 2013, 05:19

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria per mua Eshte nje Iluzion :P
QE njerzite per dite po i shkallon,
Seshte Jea Pune Femije dhe Dashuri,
Problemi qendron aty ky thu ti,
Te vertetn As une nuk e di


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

70 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Tue 12 Feb 2013, 13:58

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
ndjenje qe te djeg

71 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Tue 12 Feb 2013, 15:45

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Te ndjesh rrahje te shpeshta zemre,te marresh fryme jo rregullisht,te
kesh duart e lagura nga emocioni,te kesh pershtypjen qe bota eshte nen
kembet e tua dhe te jetosh ne nje vend perrallor....te te duket sikur po
ecen mbi re!
Te japesh cdo gje pa kusht,pa pritur asgje ne kthim!
Thjesht sepse dashuria eshte e forte,e madhe,po edhe delikate.Nje
zhgenjim sado i vogel mund te na thyeje te gjitha iluzionet dhe vizionin
idealist te dashurise.
Kur dashurojme jemi te verber,delikate,te dobet,te trishtuar,te lumtur,disa here "budallenj",mendojme shume ose smendojme fare.
Per mua dashuria eshte me shume se nje ndjenje.Eshte nje gjendje shpirti,nje nevoje e domosdoshme jete.
Dashuria e verber eshte me e rrezikshmja e cila na ben qe te jemi "te pakontrollueshem".....


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

72 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Tue 12 Feb 2013, 20:43

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
ndjenje e zjarrte

73 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Wed 13 Feb 2013, 11:11

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria Ime...
se dija se cesht fjala dashuri
por e mesova sapo njeten time erdhe ti
e mesova fjalen dashuri mesova edhe si te dua
por ti u largove nga mua
mendova se te humba gjithmon
e thash me vete ja ku erdhi fundi dashuris ton
por mbas shum muajsh ti nje sms mdergove
ku naten e mir me uroje
e ku shkruje se neser do vije me pushime e serish do mtakoje

 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 996501562  C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 996501562  C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 996501562


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

74 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Wed 13 Feb 2013, 22:24

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
NDJENJE

75 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Thu 14 Feb 2013, 10:43

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
dashuria ndjenj e bekuar
qe edhe zoti embelsi e ngrohtesi i ka dhuruar
dashuria ndjenj shpirti mos e vrit mor tvraft perendia
po cte bej se ti spo i jep hall se cesht dashuria??/

 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 256827780  C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 1419754842


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

76 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Thu 14 Feb 2013, 14:05

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
mjalte

77 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Fri 15 Feb 2013, 09:59

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria s'jelle vetem dhimbje dhe s'eshte gje tjeter por vec iluzion.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

78 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sun 17 Feb 2013, 02:19

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
me e embel se gjumi

79 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sun 17 Feb 2013, 18:10

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
e kottt esht ilac per tverberit tshurdhuarit e vitamin per ata qe smarrin frym ose gjak xpp


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

80 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sun 17 Feb 2013, 18:13

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
NUK U VYAN ATYRE QE NUK MARRIN FRYME;NDJENJE PER TE GJALLET

81 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sun 17 Feb 2013, 18:15

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ueeee dashuria a tjem filozofe tflas per dashurin.......dashuria esht nje puthje e nje naten e mir kur pas pak castesh tvjen nje mesazhg e te thot lamtumire


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

82 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Sun 17 Feb 2013, 18:25

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
eshte e embel
eshte e mire
ka te ndaluar
fjalen"Lamtumire"

83 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Tue 19 Feb 2013, 16:45

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
me kto meshkuj qe ka fal zoti
i bie qe dashuria tjet kot se koti
dashuri moll e ndaluar
dashuria tem e gabuar
dashuria ndjenj faji
mos e lendoi o i mallkuar se esht dashuria esht si nje lule maji


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

84 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Wed 20 Feb 2013, 04:05

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
dashuria eshte zjarr
po me djeg,po me kall
pse mallkon moj,flake baroti
per dashuri me ka fal zoti
ti s´kupton,ja fute koti

85 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Wed 20 Feb 2013, 22:05

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nje adoleshent pyeti nje te moshuar:
"Ne nje marredhenie,cila gje eshte me e rendesishme,te duash apo te te duan?"

Pastaj ai u pergjigj:
"Cila gje eshte me e rendesishme per nje zog?
Krahu i majte apo i djathte?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

86 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Thu 21 Feb 2013, 15:38

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte nje det perplot peshkaqene e rreziqe te tjera, qe ti nuk ke frige te zhytesh edhe pse nuk din not


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

87 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Thu 21 Feb 2013, 15:47

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Dashuria?!...per mua per fat te keq eshte nje ndjenje deri me sot e paeksploruar,
perjashtoj ketu ngrohtesine familjare dhe ate shoqerore....ndoshta gjithesecili
mund ta perjetoje nje dite kete ndjenje,por aftesia qendron ne kuptimin e saj dhe ne perpjekjen per ta mbajtur gjalle...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

88 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Thu 21 Feb 2013, 15:48

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
[Only mods are allowed to see this link] shkruajti:dashuria eshte zjarr
po me djeg,po me kall
pse mallkon moj,flake baroti
per dashuri me ka fal zoti
ti s´kupton,ja fute koti
a per tkuptu skupton ti se tkuptosh dashurin del martohesh e srri nforum tu zann me mu kuptoj shum gjana madje ma mir se ti qe je 10 vjet ma i madh se muuuu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

89 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Thu 21 Feb 2013, 19:07

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
ndjenje

90 C'fare eshte dashuria ? - Faqe 3 Empty Re: C'fare eshte dashuria ? prej Thu 21 Feb 2013, 19:12

shaban cakolli

shaban cakolli
Antar Special
Antar Special
ndjenje

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 3 e 5]

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons