Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dita e lindjes prej Thu 26 Jan 2012, 21:47

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

E HENE

Kush ka lindur diten e hene, diten e Henes , pikerisht per shkak te influkseve te saj eshte pasional, i perkedhelshem, dhe vecanerisht i hapur ndaj kuriozitetit dhe mundesive per njohje te reja.

Te lindurit ne kete dite shpesh kane ndryshime humori te papritura dhe te vazhdueshme. Te mbushur me energji, me shume deshire per gjithcka, mund ta humbasin entuziazmin e tyre papritur, per ta rigjetur ate pas disa kohesh.

E MARTE

Kush ka lindur te marten ndodhet nen influksin e Marsit, zotit te Luftes. Nder te lindurit e kesaj dite mund te gjenden shume doktore, burra te shkences, dmth njerez qe e kane bere betejen e tyre ne te mire te njerezimit dhe progresit.
Jane njerez te rezervuar, por edhe te gatshem te japin gjithcka kane, zakonisht jane te ekuilibruar, te kujdesshem dhe jo impulsive, por ndonjehere mund te tregohen te ashper.
Kane veshtiresi te medha ne kapercimin e nje lidhjeje sentimentale ne rast se ka perfunduar, sidomos nese marredhenies i ka dhene fund partneri.

E MERKURE

Kush ka lindur diten e merkure gjendet nen influksin e Merkurit, mesazherit te zotave qe do i dhuroje aftesi shume te mira mendore, me nje aftesi te cuditshme per te pasur intuite brilante dhe per te arritur me te nje sukses te madh.
Jane pelqyes te lojes, te lindurit diten e merkure, shpesh te shperqendruar dhe pak oportuniste, tregojne interes jo shume per cmimin qe mund te fitojne, por me shume per sensin e sfides qe ben ata te vihen ne prove kunder nje kundershtari me vlera.

E ENJTE

Kush ka lindur te enjten ndodhet nen influkset e Jupiterit, planetit me te madh te sistemit diellor, qe i dedikohet babait te te gjithe zotave. Gjithmone te sjellshem, te interesuar per gjithcka qe i rrethon, nuk terhiqen kur dikush ka nevoje per ta.
Ata perballen me kurajo me cdo veshtiresi, zakonisht me nje qendrim pozitiv. Te lindurit ne diten e enjte e pelqejne shume sportin dhe pelqejne shume te kalojne kohe me miqte e tyre me te dashur. Kane nje doze te madhe fati dhe shpesh arrijne rezultate te paparashikuara.

E PREMTE

Kush ka lindur diten e premte gjendet nen influksin e Venusit, perendeshes se bukurise dhe joshjes qe i jep aftesi artistike dhe kreative te jashtezakonshme dhe jo rastesisht nder te lindurit e kesaj dite mund te gjenden shume kompozitore dhe poete te famshem.
Te lindurit ne kete shenje shpesh shprehin interesin e tyre per shkenca si astronomia dhe astrologjia, por edhe per gjithcka qe eshte shpirterore, mistike, apo okulte.

E SHTUNE

Kush ka lindur diten e shtune gjendet nen influksin e Saturnit, qe i jep nje vendosmeri qe e shtyn shpesh te arrije suksese te dukshme.
Jo rastesisht nder te lindurit e kesaj dite do te gjenden shume lidera, njerez qe kane qene ne role te ndryshme, por gjithmone ne komande. Megjithate ky investim i madh ne sferen profesionale ben qe sfera personale te leje per te deshiruar.

E DIEL

Kush ka lindur diten e diel ndodhet nen influksin e Diellit qe i jep ekuiliber, zemergjeresi, dhe paqe te brendshme.
Altruizmi i spikatur qe dallon te lindurit ne kete dite dhe sinqeriteti i tyre i thelle, i ben qe te kene marredhenie ndryshe nga te tjeret me ata qe i rrethojne. Ata mund te gjenden neper poste politike per shkak te besueshmerise qe krijojne tek njerezit.
Te shtyre nga nje kuriozitet i madh, i jepen me kenaqesi studimit te historis dhe ne fakt nder te lindurit ne kete dite mund te gjenden arkeologe te famshem.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Dita e lindjes prej Fri 19 Apr 2013, 18:32

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
E HENE

Kush ka lindur diten e hene, diten e Henes , pikerisht
per shkak te influkseve te saj eshte pasional, i perkedhelshem, dhe
vecanerisht i hapur ndaj kuriozitetit dhe mundesive per njohje te reja.

Te
lindurit ne kete dite shpesh kane ndryshime humori te papritura dhe te
vazhdueshme. Te mbushur me energji, me shume deshire per gjithcka, mund
ta humbasin entuziazmin e tyre papritur, per ta rigjetur ate pas disa
kohesh.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons