Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Sociologët: Facebooku të trishton prej Sun 22 Jan 2012, 09:51

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nëse nuk jeni edhe aq të kënaqur me jetën tuaj një mënyrë e mirë për të ngritur humorin është të fshini llogarinë në Facebook. Një studim i ri tregon se sa më shumë një person e përdor këtë rrjet social, aq më shumë beson se jeta e të tjerëve është më e lumtur se jeta e tij. Studimi, ku janë marrë në pyetje 425 studentë, është kryer nga Utah Valley University dhe tregon se fotot e gëzuara që njerëzit postojnë në profilet e tyre bëjnë që të tjerët të trishtohen. Kërkuesit dolën në përfundim se ata që shpenzonin më shumë kohë në Facebook ishin të mendimit se jeta e të tjerëve ishte më e bukur. Kjo vihej re sidomos tek ata të rinj të cilët në listën e tyre të “friends”-ave kishin njerëz që nuk i njihnin personalisht.

Nga ana tjetër, ata të cilët shpenzonin më shumë kohë duke ndenjur me shokët e vërtetë dhe shumë pak kohë në Facebook nuk ishin pesimistë sepse e kuptonin që të gjithë kanë ulje-ngritjet e tyre.

“Të parit e fotografive të gëzueshme të të tjerëve në Facebook i jep përshtypjen njerëzve se miqtë e tyre virtualë janë gjithmonë të gëzuar dhe të lumtur”, sociologia Grace Chou.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons