Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Varreza gjigante e kafshëve të rralla. prej Sat 21 Jan 2012, 22:38

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kafshët ishin arratisur të gjitha nga një park zoologjik. Është ende e paqartë se si diçka e tillë ndodhi. Pronari i parkut u gjet i vetvarur, pas ngjarjes.

Një sherif në SHBA urdhëroi ekzekutimin e më shumë se 50 kafshëve të egra, përfshi 18 tigrave të bengalit, racë në zhdukje dhe 17 luanëve, në një ndjekje të ethshme të forcave të policisë ndaj tyre.

Kafshët ishin arratisur të gjitha nga një park zoologjik. Është ende e paqartë se si diçka e tillë ndodhi. Pronari i parkut u gjet i vetvarur, pas ngjarjes.

I përballur me mundësinë që kafshët të hynin në qendra të banuara, sherifi i një rajoni në Ohajo, pajisji policët me armë të kalibrit të rëndë dhe i urdhëroi që të qëllonin për të vrarë gjitarët e egër,

Shoqatat për mbrojtjen e kafshëve janë prononcuar “të shokuara” dhe të “skandalizuara”. Në një komunikatë, ata u shprehën të revoltuar që nuk u morr në konsideratë mundësia e nxjerrjes së grupeve të specializuara për kapjen e kafshëve.

Përveç luanëve dhe tigrave, në këtë sulm mbetën të vrarë edhe tre leopardë, një ari i murmë, një ujk dhe dy majmunë të rrallë. Ndërkohë, një tjetër majmun u hëngër nga një leopard, përpara se edhe ai të vritej.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons