Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Dhe ne nje pjese te madhe rastesh keta “padites” arrijne te fitojne shuma marramendese, por ka dhe raste, kur trupi gjykues ka vendosur ta hedhe çeshtjen poshte duke i prere ne mes “shpresat e medha” te ketyre njerezve.
1. Hedh ne gjyq Michael Jordan se i ngjan
Allen Heckard hodhi ne gjyq Michael Jordan ne korrik 2006 me pretendimin se kishte kaluar traume emocionale per shkak se i ngjante basketbollistit te famshem. Ai ngriti padi ne Oregon, SHBA dhe kerkoi 832 milione dollare demshperblim. Gjyqi nuk ka perfunduar akoma.
2. Ngre padi pasi ngecet ne shtepine qe po grabiste
Ne tetor 1998, Terrence Dickinson ne Pensilvani po dilte nga shtepia qe sapo kishte perfunduar se grabituri, nepermjet garazhit. Ai nuk mundi ta ngrinte porten e garazhit pasi hapesi automatik nuk funksiononte. Ai mbeti i mbyllur nje jave aty sepse familja e shtepise ishte per pushime. Keshtu ai hodhi ne gjyq shoqerine e sigurimeve te pronarit te shtepise me pretendimin se situata i kishte shkaktuar gjendje ankthi. Juria ra dakord t’i paguante gjysme milioni dollare.
3. Hedh ne gjyq shkollen se e quajne “gei”
Nje adoleshent ne nje qytet te vogel ne Kansas Siti, SHBA, pas vitesh te tera ofendimesh nga shoket e klases qe mendonin se ishte gei arriti te perfitonte 440 mije dollare. Marreveshja u arrit ndermjet shkolles dhe 18-vjeçarit, Dylan Theno i cili ngrit padi ne vitin 2004. Pasi u vertetua se nuk ishte gei, ai mori demshperblim per demin moral qe i ishte shkaktuar.
4. Pengohet tek nje femije, thyen kemben
Ne janar te vitit 2000, Kathleen Robertson ne Teksas mori nje demsperblim prej 780 mije dollaresh nga juria e gykates, pasi kishte thyer kyçin e kembes kur ishte penguar tek nje femije ne nje dyqan mobiliesh. Pronaret e dyqanit mbeten te habitur nga vendimi duke pasur parasysh se femija ishte i zonjes Robertson.
5. Hedh ne gjyq pasi e kafshoi qeni, te cilin e ngacmoi
Ne tetor te vitit 1999, Jerry Williams mori 14 mije dollare shperblim dhe kompensim per sherbimet mjekesore pasi e kafshoi qeni i komshiut. Qeni ishte ne kopshtin e te zotit dhe juria ishte e mendimin se Willimas e kishte provokuar duke i gjuajtur me pistolete me saçme.
6. Hedh ne gjyq restorantin se rreshqet ne lengun e derdhur
Ne maj te vitit 2000, nje restorant ne Filadelfia mori urdher qe t’i paguante nje klienteje 113.500 dollare pasi ajo kishte rreshqitur ne lengun qe ishte derdhur ne dysheme dhe kishte thyer kemben. Pija ndodhej ne dysheme sepse para 30 sekondash viktima ia kishte hedhur ne surrat te dashurit te saj pas nje zenke.
7. Hedh ne gjyq lokalin pasi bie nga dritarja e tualetit
Ne dhjetor te vitit 1997, Kara Walton ne SHBA hodhi ne gjyq pronarin e nje klubi nate pasi ishte rrezuar nga dritarja e tualetit dhe kishte thyer dhembet. Ajo ishte ngjitur ne dritare sepse nuk donte te paguante sherbimin prej 3.50 dollaresh. Gjykata e demshperbleu me 12 mije dollare.
8. Hedh ne gjyq kompanine pasi perplaset
Ne nentor te vitit 2000, nje person bleu nje makine-shtepi “Winnebago”. Ndersa po ecte ne autostrade ai vendosi qe te linte timonin e te shkonte ne pjesen e pasme per te bere kafe. Nderkohe makina-shtepi humbi kontrollin dhe u perplas. Keshtu ai hodhi ne gjyq kompanine pasi ajo nuk e keshillonte ne manualin e perdorimit qe te mos kryente nje veprim te tille. Si perfundim fitoi rreth dy milione dollare dhe nje makine-shtepi te re.
9. Hedh ne gjyq parkun se nuk e paralajmeron per vetetimat
Shawn Perkins u godit nga vetetimat ne nje park ne Ohajo, SHBA. Menjehere ai mori avokatin dhe u gjend ne sallen e gjyqit me nje padi kunder parkut, ku kerkon demshperblim. Arsyeja? Sepse njerezit duhet te paralajmeroheshin qe te mos leviznin ne kohe me bubullima.
10. Hedh ne gjyq fast-food-in se ishte i shendoshe
Caesar Barber, 56 vjeç nga Nju Jorku eshte obez dhe per kete fajeson fast-food-et qe, sipas tij, e kane detyruar te haje ushqimin e tyre pese here ne jave. Ai ka ngritur padi kunder “McDonalds”, “Burger King”, te cilit sipas tij kane perfituar prej tij dhe nuk e kane paralajmeruar se ushqimi i tyre nuk eshte i shendetshem.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons