Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Anti-pirateria mbyll Megaupload prej Fri 20 Jan 2012, 19:18

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Megaupload, një ndër faqet më të mëdha në internet, e përdorur gjërësisht për ngarkimin dhe shkarkimin e materialeve të ndryshme, është mbyllur nga autoritetet amerikane.

Themeluesit e kësaj faqe janë vënë nën pranga nga FBI nën akuzën e shkeljes së ligjeve anti-pirateri. Prokurorët federalë thanë se aktiviteti i kësaj faqe i kanë kushtuar të drejtave të autorit një dëm prej më shumë se 500 milion dollarë.

FBI bëri me dije se dy bashkëthemeluesit, Tim Shmitz dhe Matias Ortman u arrestuan në Auckland të Zelandës së Re bashkë me dy punonjës të tjerë të këtij biznesi. Tre të akuzuar të tjerë janë në arrati.

Operacioni i FBI-së, vjen vetëm një ditë pas protestës së zhvilluar nga qindra faqe online për ligjin e ri anti-pirateri, SOPA. Por sipas zyrtarëve amerikanë, arrestimet e fundit nuk kanë lidhje me miratimin e ligjit të ri, pasi operacioni ishte autorizuar dy javë më parë.

Si kundër përgjigje ndaj këtij operacioni, grupi i piratëve “Anonimous”, sulmoi faqen e internetit të FBI-së dhe të Departamentit të Drejtësisë. “Anonimous” mori përsipër këto sulme dhe tha se të tjera do të pasojnë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons