Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 XHORXH W BUSH me TALMUD NE DORE prej Thu 19 Jan 2012, 23:07

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Disa vargje te frikshme nga Talmudi :

‘’Vetem hebrejnte jane njerez, jo-hebrejnte nuk jane njerez por kafshe “ - Kerithuth 6b page 78, Jebhammoth 61a

‘’ Jo-hebrenjte jane krijuar qe tju sherbejne hebrenjve si skllever “ - Midrasch Talpioth 225

“ Jo-hebrenjte duhet te trajtohen me keq madje se derrat e semure”

“ Marredheniet seksuale me jo-hebrenjte jane si marredheniet seksuale me kafshet”

“Norma e lindjeve te jo-hebrenjve duhet te shtypet masivisht”

“Zevendesimi I lopeve dhe gomereve te ngordhur eshte njesoj si zevendesimi I jo-hebrenjve”

“Te flasesh ne veshin e nje izraeliti eshte njesoj sikur te flasesh ne veshin e Zotit”

“Zoti (Jahveh) nuk eshte asnjeher I inatosur me hebrenjte, por vetem me jo-hebrenjte “

“Njeriu (hebre) duhet te lutet 3 here ne dite , sepse Jahveh nuk e beri ate nje jo-hebre, nje injorant ose nje grua”

“Perkundrejt nje jo-hebreu, nje hebre nuk shkakton kurre nje shkelje kurore…ndeshkohet vetem gruaja e hebreut,,ndersa,gruaja e nje jo-hebreu ekzekutohet.”

“Nuk ekziston grua per jo-hebrenjte..ato nuk jane grate e tyre ne te vertete”

“Ju (hebrenjte) me bête mua, Jahveh zotin e gjithe botes, keshtu qe une do tju bej ligjvenesit e vetem ne te”

“Kush do qe te behet I zgjuar duhet ti perkushtohet vetem parave, ato jane gjeja me e rendesishme ne Thora, si nje burim me gaz”

“Hebrenjte gjithmone duhet te perpiqen ti mashtrojne jo-hebrenjte”

“Prona e jo-hebrenjve I perket hebreut qe e perdor I pari”

“Nese 2 hebre kane zgjedhur 1 hebre, ata duhet ta ndajne kte prone pergjysem’’

“Cdo hebre eshte I lejuar te perdore genjeshtren dhe mashtrimin per te shkaterruar nje jo-hebre”

“Zoterimet e nje goyim(jo-hebre) jane si nje shkretetire e shkrete , ku cdo hebre qe I kerkon ato, ka te drejte ti marre”

“Hebreu eshte I lejuar te shfrytezoje gabimin e nje jo-hebreu per ta mashtruar ate”

“Hebreu eshte I lejuar te perdore fajdet kundrejt nje jo-hebreu”

“Kur te vije Mesiah, te gjithe do te jene skllever te Hebrenjve”

“Ai qe nuk I bindet nje Rabbi (hebreu) meriton vdekjen, dhe duhet ndeshkuar duke u vluar ne jashteqitje te nxehte ne ferr”“Në qoftë se një çifut është i tunduar për të bërë keq, ai duhet të shkojë në një qytet ku ai nuk është i njohur dhe të bëjë të keqen atje”

“Jo- hebrenjte nuk jane njerez, vetem hebrenjte jane njerez”

“Hebrenjte jane hyjnore..nese nje jo-hebre (gentile) godet nje hebre, ai duhet te vritet..Te godasesh nje hebre eshte njesoj sikur te godasesh Zotin”

“Te mashtrosh nje jo-hebre eshte gje normale..nje Jo-hebre nuk duhet paguar”

“Nese nje dem I nje izraeliti gjakos nje dem ten je Cannaniti, nuk ka problem..por nese ndodh e kunderta , nje Cannanit duhet te paguaje”

“Hebrenjte kane te drejte te vjedhin nga jo-hebrenjte”

“Nese nje hebre gjen nje object te humbur nga nje jo-hebre, ka te drejte ta mbaje”

“Zoti nuk do ta kurseje nje hebre qe marton vajzen e tij me nje burre te vjeter, ose qe marton djalin e vogel me nje grua ose qe kthen nje artikull te humbur te nje Cathean”

”Hebrenjte mund te mbajne rob dhe te vrasin jo-hebrenjte.Nese nje hebre vret nje jo-hebre nuk ka ndeshkim.Ate cka hebreu vjedh nga jo-hebreu, mund ta mbaje”

“Jo-hebrenjte nuk jane te mbrojtur nga ligji dhe Zoti I ka cuar parate e tyre ne Izrael”

“Hebrenjte mund te genjejne jo-hebrenjte”

“Te gjithe femijet e jo-hebrenjve jane kafshe”

“Vajzat e jo-hebrenjve jane ne nje gjendje te ndyre qe nga lindja”

“Jo-hebrenjte preferojne seks me lopet”

“Nje hebre mund te martohet me nje vajze 3 vjecare ( 3 vjet e nje dite me sakte)’’

“Nje hebre mund te kryeje marredhenie seksuale me nje femije perdirisa ai eshte me pak se 9 vjec”

“Kur nje burre ka maredhenie me nje vajze te vogel eshte normale”

“Te vrasesh nje jo-hebre eshte njesoj sikur te vrasesh nje kafshe”

“Edhe me I miri I jo-hebrenjve duhet vrare”

“Tu thuash cdo gje jo-hebrenjve qe ka lidhje me lidhjet tona fetare, do te ishte njesoj sikur te vrisje te gjithe hebrenjte..nese nje jo-hebre meson ate qe mesojme ne, do te na vriste hapur”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons