Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në Amerikë, asgjë nuk është e rastësishme. Jo vetëm kaq, por edhe filmat e Hollivudit në fillim të viteve 50, nuk ishin të rastësishëm. Filmat Hollivudian të viteve 50-të kishin në epiqendrën e tyre promovimin e sloganit të madh amerikan “American Dream”, pra e ashtuquajtur; Ëndrra Amerikane si dhe standardin e lartë të jetesës së familjes amerikane.
Ajo që duhet të theksohet më shumë, është fakti tronditës qe më 13 prill, 1953, CIA filloi programin e saj të fshehtë, gjigand të koduar “Mind Control”, program i cili përfshinte në planin e tij shumë shtete të Amerikës pa dijeninë e tyre, askush nuk duhej të dinte për këtë projekt kaq të madh dhe ajo që ishte më domethënëse për elitën dhe udhëheqësit e këtij programi, ishte ruajtja e fshehtësisë së tij!
Sigurisht mbas një programi të tillë kaq të fshehtë, që zbatohet në dëm të individit dhe pa dijeninë e tij, lind pyetja: Cili ishte qëllimi? Ndoshta promovimi i mendimit irracionalë, përmes përdorimit të substancave që krijojnë një “tjetër” personalitet të një personi tjetër dhe ky të komandohej lehtë, ndërkohë, problemet që shfaqeshin, ishin shumë më të mëdha, si shëndetësore fizike dhe mendore.
Sot, shumë hulumtues, psikolog, historian dhe ish agjent të shërbimeve sekrete amerikane, pohojnë se arsyeja e gjithë këtij eksperimenti kaq të fshehtë ishte “Lufta e Ftohtë”, me qëllim që SHBA-të të ishte gati për t’u përballur me Bashkimin Sovjetik dhe Kinën.
“Shpëlarja e Trurit”, ishte përgjigja e CIA-s, kundrejt shërbimeve sekrete të Rusisë dhe Kinës.
Të gjitha këto detaje i ka bërë të ditur për herë të parë ish-agjent i CIA-s, John Marks në 1977, ndërsa projekti MK ULTRA, ishte ndërprerë në vitin 1973.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons