Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një mësues nga India mori tronditjen më të madhe të jetë kur kontrollojë llogarinë e tij bankare on line dhe pas se kishte 9.8 miliard dollarë. Parijat Saha priste që balanca e tij të ishte 200 dollarë dhe nuk mund tu besonte syve kur pa në bankomat se kishte një miliarder, të paktën në letër.

I ndershmi Saha ka shkuar në Bankën Qendrore të Indisë për të rregulluar këtë problem. Zyrtarët e bankës nuk e kanë komentuar ngjarjen por ende nuk dihet burimi i kësaj shume dhe se shuma nuk mund të tërhiqet mbrapsht.

Pagesa mujore e Sahas është 700 dollarë në muaj por llogaria e tij është 9.8 miliard dollarë afërsisht sa buxheti i Indisë për arsimin (11.5 miliard dollarë).
“Të shtunën në mëngjes kur po kontrolloj llogarinë e kursimeve prisja që të shihja rreth 200 dollarë”, është shprehur Saha që jeton në Balurghat.

Kur ka parë se në llogari kishte miliarda ka mbetur i shokuar. “I telefonova një shoku dhe po bëja shaka me atë se mos banka është tejmbushur me para dhe një pjesë është derdhur në llogarinë time”.

Banka ende nuk ka dhënë një shpjegim se çfarë ka ndodhur ndërsa Saha ka tërhequr shumën prej 200 dollarë, të cilat beson se janë të vetat. “Të paktën mora paratë e mija dhe nuk e di edhe për sa kohë do të më duhet të mbajë në llogari këtë shumë kaq të madhe”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons