Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Autoritet e aeroportit të Denverit, lejuan një ekip kineastësh që të filmojnë tunelet nëntokësore (sigurisht jo të gjitha) të këtij aerodromi kaq misterioz… të djallëzuar!!!
Aerodromi Ndërkombëtar i Denverit është aerodromi më i madh Ndërkombëtarë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe aerodromi i dytë në botë për nga madhësia.
Por, veçorit, karakteristikat si dhe misteret e tij, fshihen nën sipërfaqen e tokës, ku përfshihet një bazë prej 88,7 kilometrash katrorë, me një thellësi 150 këmbësh nën sipërfaqen e tokës, si dhe pesë magazina nëntokësore të mëdha, që i janë nënshtruar një konstruksioni shumë specifik dhe misterioz, të ngjashëm me atë të tuneleve të bazave naziste të kampeve të përqendrimit dhe lidhen mes tyre me një sistem kompleks tunelesh dhe të stolisura me teknologjinë më moderne të mundshme.
Sistemi i tuneleve është i armatosur me një… sistem spërkatës i montuar qëllimisht për një arsye që… ende nuk dihet.
Mbretëresha Elizabeth II, ka blerë me emrin e saj real si dhe anonim me dhjetëra truaje rreth aerodromit misterioz e gjigand.
Kostoja fillestare e ndërtimi ishte llogaritur për 1,7 miliardë dollarë, por kostoja e saj u rrit me shifra marramendëse me anë të një projektligji të posaçëm, duke kapur arritur koston përfundimtare prej 4,8 miliardë dollarë, 3,1 miliardë dollarë më shumë se kostoja e llogaritur fillimisht.
Parregullsitë e shumta të raportuara rreth ndërtimit të aerodromit të Dneverit si dhe dyshimte rreth tij janë: Implikimi dhe ndërrimi i shumë sipërmarrëseve/kontraktorëve të cilët ishin kontraktuar për të ndërtuar pjesë të ndryshme të aerodromit. Kjo gjë, detyrojë vëzhguesit/inspektorët të besojnë se ishte një strategji e cila do t’u siguronte ‘atyre-krijuesve’ se askush prej sipërmarrësve nuk do të kishte njohuri të plota për këtë super projekt. 110 milionë metër kub dhe më tepër nga ç’ishte planifikuar fillimisht u transferua prej aty. Kjo ishte e mjaftueshme për të dyshuar për krijimin/ekzistencën e bazave të nëndheshme. 5300 milje fibra optik u shtruan aty për ndërlidhjet. (Ndërsa Amerika nga njëri cep në tjetrin ka një distancë prej 3000 miljesh).
Përdorën jashtë mase shumë granit të cilin e importuan nga e gjithë bota, edhe pse projekti e kishte kaluar koston fillestare të tij. Aerodromi i Denverit, ka nën themele një super projekt dhe një super strukturë me tunele të pafund, të dimensioneve gjigande, ku kamionët dhe çdo mjet tjetër qarkullon lirshëm në to, si dhe struktura nëntokësore të aerodromit kanë dhe linja hekurudhore. Një pjesë e konsiderueshme tunelesh nuk përdoren aktualisht!
Një statujë Kali prej 32-këmbësh të lartë, e krijuar me fiberglass të cilësisë më të lartë, me një projekt skulpturorë të ‘përsosur’ ku damarët e kalit dallohen qartë mbi skulpturë si dhe me dy sy demonësh të cilët shndrijnë dritë të kuq, sigurisht që mesazhi është shumë herë më i ndërlikuar si dhe qëllimi i krijimit të tij. Me siguri që vetëm ata të cilët i ‘përkasin’ lojës mund të arrijnë ta kuptojnë komplikacionin dhe qëllimin real të këtij super aerodromi dhe kësaj skulpture misterioze.
Interesant është fakti se: Kali (statuja) vrau krijuesin e tij, Luiz Jimenez, kur ai po e krijonte atë. Çdo gjë ndodhi kur një pjesë e kalit u thërrmua dhe ra mbi të, duke i shkaktuar krijuesit vdekje të menjëhershme. Miqtë e Luiz Jimenez, thonë se kali (skulptura) është i mallkuar.
Dhe sigurisht për ata të cilët e vënë trurin disi në lëvizje dhe kthjellohen në mendime e në dije, gjëja e parë që të vjen në mendje (nuk kemi të bëjmë me një aerodrom të zakonshëm) është: Kali i apokalipsit!
Është kali i katërt i librit të Apokalipsit dhe në bibël dhe quhet, approprietely :
“Death”.
“And I looked, and behold a pale horse;
and his name that sat on him was
Death, and Hell followed with him. And
power was given unto them over the
fourth part of the earth, to kill with
sword, and with hunger, and with
death, and with the beasts of the earth”.
-Revelation 6:7-8
Me fjalë të tjera, kali “Death” solli vdekjen e tyre me armë, me uri dhe me sëmundje. Pra, ky aerodrom është shumë ekstrem për familjarët, kështu: Kali sigurisht që nuk mund të mungonte nga aty! Është e lehtë të kuptoni se kjo kombinon plotësisht me gjithçka rreth DIA.
Denver Airport New World Order Art !
Autoritet e aerodromit lejojnë një ekip kinesatësh të filmojnë tunelet e aerodromit (sigurisht jo të gjitha).
Punonjësit në tunelet e aerodromit mbajnë maska, reptilians?!
Ndiqni videon e realizuar rreth këtij aerodromi misterioz:


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons