Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor


Gjermani Thomas Dold fitoi të martën për të gjashtën herë me radhë në garën e përvitshme të ngjitjes së shkallëve në Empire State Building, rrokaqiellit më të lartë në New York.

Dold (26 vjeçar) u ngjit në 1576 shkallë prej lobit deri tek kati i 86 për 10 minuta e 10 sekonda, njoftuan organizatorët. Kjo është tre sekonda më pak krahasuar me kohën më të mirë të Doldit më 2009.

Dold, nga Stuttgarti, është i vetmi që ka fituar gjashtë herë këtë garë e cila organizohet prej vitit 1978.
Para tij dy burra fituan garën nga pesë herë – amerikani Al Waquie (1983-87) dhe australiani Paul Crake (1999-2003). Crake ende mban rekordin botërorë me 9 minuta e 33 sekonda.

Australiania Alice McNamara (24 vjeçare) ishte më e shpejta në kategorinë e femrave. Ajo përfundoi garën për 13 minuta e 3 sekonda.

Më shumë se 400 veta morën pjesë në garë, e cila vlerësohet si e vështirë për shkak të hapësirës së ngushtë të shkallëve në të cilat nuk ka dritare. Deri në maje arritën 150 burra dhe 60 gra.

Fikrro

Shkrime: 2315

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons