Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shiheni viçin me dy koka në Armeni prej Fri 13 Jan 2012, 18:10

Vizitor

avatar
Vizitor

Natyra e ka befasuar bujkun Hakob Avetyan i cili ka fermën në fshatin Sotk të Armenisë. Lopa e tij kohë më parë lindi një viç me dy koka. Ky viç është me dy palë sy dhe dy palë buzë.

Kafsha e vjetër vetëm pesë ditë tash për tash është e shëndetshme dhe po tërheqë vëmendjen e fshatarëve, por edh opinionit publik.

Lindja me dy koka e kafshëve, por edhe e njerëzve është një dukuri e rrallë, por shënimet për raste të tilla ekzistojnë përgjatë tërë historisë.

Sivjet kishte lindur edhe një viç tjetër me dy koka në Gjeorgji, për të cilin u detyruan të kujdesen fermerët, pasi lopa kishte refuzuar që ta linte të thithte qumësht.

Veterinerët thonë se në raste të tilla kërkohet një kujdes i veçantë për viçin, pasi është vështirë të parashihet se si do të zhvillohet dhe rritet ajo kafshë.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons