Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Batmani “mbron” Sarajevën prej Fri 13 Jan 2012, 17:30

Vizitor

avatar
Vizitor


Plaçkitjet, të shtënat, hedhja e bombave dhe vrasjet gjithnjë e më të shpeshta janë arsye që qytetarët e kryeqytetit të Bosnjës dhe Hercegovinës, Sarajevë të mos ndihen të sigurt. Autoritetet duket se nuk janë në gjendje të luftojnë krimin, kështu që sarajevasit vendosën ta angazhojnë një super-hero i cili do t’i mbronte ata. Konkursi është shpallur – kërkohet një Batman me përvojë.

Shpallja interesante për punë u publikua në faqen boshnjake të internetit për shpallje të lira Market.ba. Qytetarët e Sarajevës të cilët çdo ditë ballafaqohen me rritjen e shkallës së krimit nëpër rrugët e qytetit, vendosën ta angazhojnë një Batman.

Në konkursin e shpallur thuhet se kërkohet një Batman i cili ka së paku tri vjet përvojë pune në kryerjen e punëve të ngjashme, posedon përgatitje profesionale të punës si dhe njeh artet marciale.

Të gjithë ata që vendosin të paraqiten për konkursin duhet ta dinë se duhet të jenë të saktë dhe të përgjegjshëm, pastaj duhet ta fshehin mirë identitetin e tyre, ndërsa për këtë lloj pune duhet që Batmani të posedojë edhe makinën e tij.

Puna e Batmanit nuk është aspak e lehtë, për këtë arsye punëdhënësit - qytetarët e Sarajevës - i ofrojnë Batmanit marrëdhënie të përjetshme pune, pagë të rregullt, ndërsa Batmani mund të punësojë vëllain ose kushërinjtë, nëse kanë shkathtësitë si të shokut të tij më të mirë, Robinit.

E tëra që pritet prej Batmanit është që t’i ndihmojë qytetarët sa herë që gjenden në vështirësi, të parandalojë plaçkitjet, të shtënat, vrasjet, të kontrollojë lagjet e kantonit të Sarajevës dhe rregullisht të kontrollojë terrenin.

Fikrro

Shkrime: 2315

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons