Forumi Kuq E Zi
Njeriu krijesë e përkryer!    Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Njeriu krijesë e përkryer!    Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Njeriu krijesë e përkryer!    Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Njeriu krijesë e përkryer!    Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Kur dola nga burgu dhe u nisa drejt portës së lirisë, e dija se: nëse nuk do të lija pas urrejtjen dhe helmin...
edhe jashtë burgut do të isha përsëri i burgosur..!

• Njerëzit thonë se e duan shiun, por kur bie shi hapin çadrat.
Njerëzit thonë që e duan diellin, por kur ka diell kërkojnë hije.
Njerëzit thonë që e duan erën, por kur fryn era mbyllin dritaret.

Prandaj unë vetëm buzëqesh teksa i dëgjoj të më thonë që më duan.


• Njeriu është i madh vetëm atëhere kur e kupton që është shumë i vogël.

• Njeriu i madh e tregon madhështinë e tij në mënyrën se si sillet me njerëzit e vegjël!

• Mësuesi mediokër - tregon
Mësuesi i mirë - shpjegon
Mësuesi më i mirë - demostron
Mësuesi i shquar - frymëzon.

• Dysho më pak,
shpreso më shumë,
Ha më pak, përtyp më shumë,
rri më pak, merr frymë më shumë,
flit më pak, shpreh më shumë,
urrej më pak, duaj më shumë
dhe gjithë të mirat do të jenë tuat.

• Ta mprehim sharrën për çdo ditë:
- fizikisht, duke e mbajtur trupin tonë në formë;
- intelektualisht, duke mësuar vazhdimisht;
- emocionalisht, duke e kultivuar durimin, ndjeshmërinë dhe përgjegjësinë personale; dhe
- shpirtërisht, duke u lutur dhe medituar.

• Nëse ia ke mbushur mendjen vetes se gjithë te këqijat i ke prej te tjerëve, u ke vene vulën e përjetësisë këtyre te këqijave, sepse te tjerët nuk i ke ne dore. Por nëse ia faturon vetes tende nje pjese te përgjegjësisë, ky është fillimi i shpëtimit. Mesa duket, je ne gjendje ta ndryshosh veten.

• Secili është i shqetësuar për ndalimin e terrorizmit. Mirë pra, ka një shteg tepër të shkurtër: "Ndaloni se marri pjese ne 'te"

• Kur lexon për herë të parë një libër të mirë,
sikur ke fituar një mik të madh të shpirtit;
po ta rilexosh,
sikur je takuar përsëri me mikun e vjetër.
Kur mbaron së lexuari,
sikur ndahesh prej mikut me të cilin nuk e di nëse do të takohesh përsëri.

• Shpeshherë, loti është mënyra dhe forma me e mire për te shprehur atë çka ndjejmë brenda.

• Sikur bota e fjalëve të ishte aq e pasur sa gjuha e ndjenjave, jeta njerëzore do ishte shkatërruar.

• Shpirti është thyerësja e akujve te ndjenjave negative dhe loti është një metode qe ne shumicën e rasteve, nxjerr atë çka ne kemi brenda shpirtit.

• Bota mëshirëplotë dhe piktoreske e të verbërve të mirë ka marrë fund, tani është mbretëria e egër, mizore dhe e pamëshirshme e të verbërve. Sikur të shihje atë që shoh unë, do të dëshiroje të ishe i verbër.

• Unë dua t’ju jap një mesazh të vetëm dhe të thjesht:
Ajo ç'ka kërkoni është brenda jush.
Ulni volumin e zhurmës që vjen nga jasht, nëse doni të dëgjoni pëshpëritjen e brendshme.
Kuptoni që jeni ju burimi i gëzimit dhe i paqës në jetën tuaj....!

• Ndjenjat janë si trena të çmendur...
Vrapojnë mbi shina paralele, përjetësisht, afrohen, rënkojnë, ulurijnë e ndahen...
Për të thyer qafën diku tjetër përfundimisht...

• Jeta më mësoi se FJALËT janë të bukura, ndërsa VEPRIMET janë bindëse dhe se njeriu është krijesë e përkryer, por vetëm duhet të zbulojë këtë veti...

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
vec krijes e perkryer smund te jemi nejse sa per temen tema esht shum interesante

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons