Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 IQ-TEST.... prej Sun 15 May 2011, 12:26

Milanisti

avatar
VIP
VIP
Ky test është zhvilluar me qëllim të matur koeficientin e inteligjencës tuaj (IQ). Ky test është i Kulturës Panairi, dmth ajo minimizon efektin e variablave kulturore, të tilla si gjuhë, matematikë, etj test është i bazuar në logjikë, por është e projektuar për më tepër për të testuar aftësinë e të mësuarit, kujtesën, të menduarit inovativ dhe aftësinë për të trajtuar në të njëjtën kohë disa probleme.

Testi i masave të fshehta të informacionit të përgjithshëm - g.

Llogaritja e IQ është i bazuar në përgjigjet nga më shumë se 250.000 njerëz.

Para se të filloni të testit ju lutem vini re se testi është kohë. Ju keni 40 minuta për t'iu përgjigjur pyetjeve 39.

E vështirësisë së pyetjeve të rritet gradualisht.
Nëse ju gjeni dy përgjigje logjike për një pyetje që ju duhet të zgjidhni një përgjigje të thjeshtë.

Ju nuk janë të shpërblehet për të përfunduar para kohe i takon - në mënyrë të marrë kohën tuaj! Përgjigje e gabuar nuk ndikojnë rezultat tuaja - kështu që mendoj se sa heq një pyetje!Klikoni te linku per te ber testin
http://www.iqtest.dk/main.swf

http://www. http://hqtestforum.bulgarianforum.net/.albanianforum

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons