Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Ky eshte nje shembull i thjeshte sesi te komunikojme me javascript vlerat nga nje dritare me nje pop qe hap , duke kaluar nje ndryshore. Ne rastin tone, kemi nje faqe, me nje imput, nje link qe hap modulin e dyte (nje tjeter faqe html), ne te cilen mund te shkruajme nje vlere, kur te kemi mbaruar, pas klikimit ne nje buton, do kalojme vleren ne dritaret e pare, dhe te mbyllim dritaren popup.

Faqja e testit (index.html)
var dritare;
function hape(url)
{
dritare=window.open(url,'ADN-Test','height=400,width=300');
if (window.focus) {
dritare.focus()
}
}
Hape formin ne nje popup


Vlera qe do kalohet nga formi popup:
Faqja e formit (form.html) :
function mbylle(){
//degoj vleren dritares nene
window.opener.document.forms[0].vlera.value=document.forms[0].shkruaj.value;
//mbyll kete popup
window.close();
}

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons