Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Dikur vetem firmat e medha me me shume zyra ne vende te ndryshme gjeorgrafike, mund ti lejonin vetes nje wan (wide area network) me lidhje fizike kabllore, sot eshte e mundshme duke krijuar rrrjete virtuale te sigurta, bazuar mbi lidhjen e internetit.

Si per cdo gje tjeter, edhe per kete ka alternativa te ndryshme, por me siguri ajo opensource eshte me e velfshmja, me lider openvpn qe na ve ne dispoziocion tere mjetet e nevojshme epr konfugurim e menaxhim te nje vpn.
Fillimisht shkojme ne faqen zyrtare http://openvpn.net/ ku mund te shkarikojme softwarin e nevojshm.

Si funksionon: perdorimi i internetit per te lidhur ne rrjet kompiuterat dhe perdorimi i kriptografise, per komunikim te sigurte te te dhenave.Se shpejti nje tutorial mbi nje instalim dhe konfigurim real te nje vpn nga albdevne

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons