Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Xna studio eshte nje alterantive shume ineteresnate e ofruar nga microsoft per tere ata qe duan te afron botes se programimit te lojrave elektronike.
Xna eshte nje motor renderizimi qe na jep mundesine e eksportimit te lojrave edhe per xbox. Si ambent programimi perdor Visual c# express 2005, qe mund te shkarikoni falas nga siti i microsoft.

Te futesh ne boten e lojrave 3d eshte shume e veshtire, pasi fillimi ehste shume i veshtire, por nje gjuhe potente si c# bazuar mbi objekte dhe nje ambient si visual studio, jane me suguri nje pike e forte nga te nisemi.
Per te nisur programimin e lojave tuaja, mund te ndiqni tutorialet nga faqja e keshilluar nga xna.http://creators.xna.com/en-US/education/gettingstarted


Do te ishte interesante te shikonim lojra shqiptare, edhe se nje merkate e tille ndoshta akoma nuk eksiston.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons