Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor


Nju Jork, 6 Janar 2012, NOA - Ka përfunduar krijimi i mantelit të parë tët padukshmërisë në kohë, i cili është në gjendje që të zhdukë një objekt për një periudhë kohore të limituar.

Siç raporton agjencia e lajmeve NOA.al, gjithçka rreth këtij manteli është përshkruar në revistën e famshme Nature.

Rezultati i përket një grup hulumtuesish nga Universiteti Cornell në Nju Jork, në të cilin kanë marrë pjesë dhe shkencëtari italian Alessandro Farsi.

Manteli funksionon në një interval kohe tepër të shkurtër, në miliarda të sekondit, por provon se është e mundur që të manipulohet drita rreth një objekti në një mënyrë të tillë që të fshihet për një periudhë kohe të caktuar.

r.b/NOA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons