Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kisha e akullt në Bavari prej Sun 01 Jan 2012, 23:05

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në Bavari është hapur kisha e cila është e krijuar e tëra nga akulli dhe bora. Kisha e akullt në Bavari është krijuar në njëqindvjetorin e ndërtimit të kishës së parë të akullt, të cilën e kishin punuar banorët lokalë.
Kisha e pazakontë gjendet në Mitterfirmainsreut afër kufirit me Çekinë. Është e gjatë më shumë se 20 metra, ndërsa kambana e kishës gjendet në lartësi prej tetë metrash.

Për ndërtimin e saj janë përdorur 1400 metra katrorë borë. Ndërsa, është e ndriçuar me ngjyrë të kaltër.

Paraardhësit e banorëve lokalë e kishin ndërtuar kishën e parë prej borës më 1911. Këtë e kishin bërë në shenjë pakënaqësie pasi nuk kishte kishë në fshatin e tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons