Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Një personazh i vetëm, që i përmbledh të gjithë. Prej pesë vitesh nuk zbatohej kjo formulë nga revista prestigjoze “Time” e cila ka zgjedhur si personazh të 2011-ës “Protestuesin”.
I gjithë ky vit u shënua nga protesta në shumë vende të botës. Pranvera arabe tronditi disa rregjime që u rrëzuan njëri pas tjetrit, nga Tunizia, në Egjipt dhe më pas Libi.
“Protestuesi” mund të jetë një prej të indinjuarve në Spanjë, në Londer, Athinë, kundërshtar i zgjedhjeve në Rusi, pjestar i Lëvizjes “Pushtoni Uoll Stritin”, apo një prej të shumtëve që mbuluan sheshin “Tahrir” në Kajro të Egjiptit.

Protestuesi, personazhi i vitit 2011 ne “Time”
Revista e përjavshme tha se cmimi u njihet protestuesve që ripërcaktuan pushtetin e popujve në të gjithë botën.
Botuesi i “Time” Rick Stengel shpjegoi se protestuesit ishin forca prapa lajmeve dhe raportimeve të këtij viti. “Ata përforcuan idenë se veprimi individual mund të sjellë ndryshime kolektive kolosale”.
Një prej kandidatëve ishte dhe Admirali Uilliam Mek Raven, komandanti i trupave speciale amerikane, që vranë kryeterroristin Osama Bin Laden. Pas tij, artisti disident kinez, Ai Ueiuei, i cili u burgos në mënyrë sekrete nga autoritetet kineze dhe kjo ndezi indinjatë mbarë botërore.
Pas tij ishte kongresmeni republikan, Pol Rajan, arkitekti i planit të buxhetit që shkaktoi, pranverën e këtij viti, një stuhi të vërtetë ideologjike.
Dhe në fund, dukesha e Kejmbrixhit, Kejt Midellton, e cila u martua me princin Uilliam në prill të këtij viti.
Në vitin 2006, “Time” e quajti personazhin e vitit “Ti”, cka reflektonte pushtetin në rritje të medias sociale.Vitin e kaluar, personazhi i vitit për revistën “Time” ishte Mark Zukerberg, themeluesi i rrjetit social “Facebook”. (Top-channel )


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons