Forumi Kuq E Zi
Rrathët në Grurë ose Crop Circle Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Rrathët në Grurë ose Crop Circle Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Rrathët në Grurë ose Crop Circle Empty Rrathët në Grurë ose Crop Circle prej Sat 14 May 2011, 14:20

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Po filloj nje teme te re mbi nje fenomen gjeresisht i pranishem sot ne realitetin tone por teresisht i pakuptueshem dhe i pashpjegueshem. Eshte fjala per Rrathet ne Grure ose Crop Circle qe filluan te behen te njohur per masen e gjere te njerezve ne kohet moderne. Ka qene pikerisht viti 1972 kur dy deshmitare Arthur Shuttlewood dhe Bryce Bond, te ulur ne nje ne njeren nga anet e kodres Star Hill ne Warminster, Angli me shpresen per te pare nje objekt fluturues te paidentifikuar, prania e te cileve e kishte kthyer kete pjese te Anglise ne nje Meke te UfO-ve per me shume se nje dekade. Por ajo qe ata u bene deshmitare nen driten e henes, 100 kembe me larg nga aty ku po rrinin pane formen e dickaje qe filloi te ravijezohej ne fushe dhe nje hapesire e madhe ne forme rrethore me bimesi u rrafshua brenda 20 sekondave. Nga ketu u be popullor termi Crop Circle dhe si fenomen u shpernda ne te gjithe boten. Ndonese kjo nuk ishte hera e pare qe ishte vezhguar nje fenomen i tille, ky rast shenon si te thuash fillimin e popullaritetit te fenomenit ne shkalle boterore.
Natyrisht qe llogjika te shtyn qe ky fenomen eshte shume i vjeter por mundesia per ta konstatuar eshte e veshtire per shkak te dimensioneve te rratheve dhe grafikave qe perbehet. Nga kronikat e vjetra na vjen nje rast i rregjistruar ne vitin 1647 ne Angli ku fenomeni u vezhgua vetem rastesisht nga nje lartesi e nje kodre.
Menyra e shfaqes se tyre dhe e larmishmerise eshte e pafundme. Po ashtu dhe shperndarja gjeografike eshte e madhe. Nga e gjithe bota na vijne raporte dhe foto te ketyre rratheve (shpesh forma nuk eshte fare ajo e nje rrethi) por ne vend te pare eshte Anglia dhe sidomos nje zone e caktuar e saj qe quhet Wiltshire i cili eshte shume i njohur sot ne bote per shkak te ketij fenomeni. Wiltshire eshte nje nga vendet antike te Druideve dhe po ashtu eshte shume popullor pasi ne gjirin e tij ka dhe te famshmin Stonehenge (ndertimi i cuditshem me kollona te gurta qe i kalon disa qindra tonelata ne peshe). Wiltshire qe ndodhet ne jug te Anlgise mbulon nje zone prej 4300 km dhe perfshin Kennet, West Wilts, North Wilts, Salisbury dhe South Wilts dhe the Borough of Swindon.
Por le te kthehemi tek Crop Circle perseri. Sic thashe me larte gjeografia e pranise se tyre eshte e larmishme ne te gjitha kontinentet (ka mungesa raportesh nga Kina dhe Afrika e Jugut) dhe po ashtu dhe forma.
Ato behen kryesisht ne fusha me grure, miser, tershere, soje, bar te larte etj. ne pergjithesi ato paraqesin koncepte gjeometrike te realizuara ne perfeksion dhe qe presini te deshifrohen nga shkenctaret e planetit qe me kot hartojne teori mbas teorie duke u perpjekur fillimisht te gjejne burimin qe i krijon. Teorite jane te shumta

1- energjia planetare
2- energji plazmore, rrathe
3- jashtetokesore
4- energji nga brenda tokes bazuar ne teorine Gaia mbi Linjat Ley te Tokes
5- shpirtera te natyres
6- vorbulla dhe ferkim qe gjenerohet nga energjia plazmore
7- te bera nga vete humanet (gje qe eshte vertetuar per disa prej tyre)
8- krijuar nga nje satelit qe orbiton Token.

Krijimi i ketyre rratheve ne grure eshte shpesh i shoqeruar nga vezhgime te dritave te pazakonta ose mjete fluturuese qe ndricojne vendin ku nje dite me pas gjehet Rrethi. Shumica e rratheve krijohet gjate nates nga ora 11 deri ne oren 4 te mengjesit por ka patur edhe formacione qe jane shfaqur gjate oreve te dites.

Shume shpesh formacione te tilla shfaqen aty ku linjat e fuqishme ley nderthuren me linjat e energjise magnetike te Tokes. Dhe kjo ndodh shpesh ne vende ku ka ndertime megalitike si ai ne Stonhenge.
Figurat qe shfaqen jane shpesh te krahasuara me Krijimin, Trupa Qiellore, Cakra ose Gjeometria e Shenjte.

Shpesh jane bere perpjekje nga njerez te ndryshem qe te fallsifikojne krijimin e nje Rrethi ne Grure dhe disa prej tyre jane mjaft te arrira. Por sidoqofte ka gjithmone elemente qe nuk perputhen, disajni eshte modest dhe i vogel por tipari me kryesor eshte qe kur rrathet jane te bere nga njeriu ato paraqesin nje prerje vertikale te kallinjve te cilet mbas pak kohesh vazhdojnet e rriten normalisht ne menyre vertikale. Kur fenomeni nuk eshte i krijuar nga njeriu (99 % e rasteve) kallinjte cuditerisht nuk jane aspak te prere por te perkulur horizontalisht dhe vazhdojne te rriten ne ate menyre. Po ashtu ne zonen ku paraqitet fenomeni ka nje prani radioaktiviteti te ulet dhe kjo zone eshte e pandjeshme nga ndryshimet atmosferike qe do te thote ne rast debore apo ngricash, zona mbetet e paster dhe nuk ndikohet aspak.

Tema do kete foto te rratheve qe nga viti 1998 deri ne ditet e fundit. Kam ne databasen te kompjuterit tim nje numer jashtezakonisht te madh fotosh qe nga viti 1983 por do ishte e veshtire per mua qe ti postoja te gjitha ne forum. Pra nderkohe qe shkrimi per Crop Circle pasurohet me teori dhe fakte te reja, po ashtu do postoj here pas here foto te rratheve me te dhenat specifike si vendi, viti dhe zona ku eshte shfaqur.
Rrathët në Grurë ose Crop Circle Ukhantshire4onRrathët në Grurë ose Crop Circle Ukhantshire17meRrathët në Grurë ose Crop Circle Ukwiltshire8puRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle Attachment Rrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle VRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle Wiltshire34jmRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle AttachmentRrathët në Grurë ose Crop Circle Attachment e shum e shum te tjera po po pertoj ti postoj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Rrathët në Grurë ose Crop Circle Empty Re: Rrathët në Grurë ose Crop Circle prej Fri 20 Sep 2013, 08:06

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
Tre te tjera nga Wiltshire. Po saktesoj dicka. Une ne database time kam kryesisht foto nga Rrathet ne Grure qe jane konstatuar ne Angli si zona me me shume aktivitet per kete fenomen. Per kete arsye shikoni shpesh zonen e Wiltshire qe ka nje shtrirje te madhe. Permend vetem krahinen por jo qytezat apo fshatrat se ku jane gjetur. Ka dhe shume te tjera nga vende te ndryshme te botes por fotot nuk jane shume te pastra dhe jo te gjitha jane te marra nga lart.
Rrathët në Grurë ose Crop Circle Attachment
Rrathët në Grurë ose Crop Circle Attachment
Rrathët në Grurë ose Crop Circle Attachment


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons