Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shkencëtarët zviceranë, në bashkëpunim me autoritetet në Abu Dhabi, gjatë vitit 2010 kanë arritur të krijojnë mbi 50 stuhi shiu, dhe atë gjatë të nxehtit më të madh veror.
Shirat janë pjesë e një projekti sekret me vlerë 11 milionë dollarë, ndërsa e ka porositur Sheikh Khalifa Zayed Al Nahyan. Kjo është hera e parë në histori që njeriu arrin të krijojë shi nga erërat e reve, shkruan “Sunday Times”.
Në projekt janë përdorë shumë jonizatorë, që krijojnë ngarkesa negative të joneve, të cilat tërheqin grimca të pluhurit të shkretëtirës. Falë konveksionimit, ato në ajër të ngrohtë ngritën në qiell.
Kur të arrijnë në lartësinë e nevojshme, tërheqin molekulat e ujit në ajër dhe fillojnë procesin e kondensimit. Nëse ka mjaft lagështi, do të krijohen miliona pika, të cilat do të formojnë retë dhe do të bien në tokë.

http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons