Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në video kompilimin e publikuar në YouTube, autori është përpjekur të gjejë piktura në të cilat janë pikturuar UFO ose edhe jashtëtokësorë. Disa vizatime janë të vjetra mbi 10.000 vite. Në këtë video gjenden punime nga të gjitha periudhat e artit njerëzor. Në disa prej këtyre pikturave janë shfaqur sfera ndriçuese në qiell, në të tjerat “pjata të vërteta fluturuese”, ndërsa ka edhe piktura në të cilat janë shfaqur vizitorët me helmeta të qelqta dhe veshje sikur të astronautëve.
Vështirë është të thuhet nëse këto piktura janë të bazuara në përvojat e vërteta ose janë vepra të zakonshme imagjinate, por gjithsesi këto vizatime janë intriguese dhe paraqiten prej fillimeve kur njeriu nisi të vizatojë në të gjitha rajonet e Tokës.
Përveç veprave artistike, ekzistojnë edhe disa përshkrime historike që nëpërmjet vizatimeve përpiqen të dokumentojnë takimin me krijesa të panjohura të cilat janë parë duke aterruar në Lindjen e Largët, ndërsa nuk mungojnë as përshkrimet për pjatat fluturuese prej xhamit dhe metalit.
Nëse jeni të interesuar për pak intriga në fushën e historisë së artit, gjithsesi duhet shikuar këtë kompilim interesant të cilën e postojmë më poshtë:


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons