Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 NASA, ne “Europa” mund te kete jete prej Tue 20 Dec 2011, 19:24

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shkencetaret e NASA-s kane zbuluar ne "henen" e Jupiterit te quajtur Evropa, ekziston nje oqeani ne te cilin mund te jetojne krijesa te gjalla. Shkencetaret te cilet prej vitesh po e hulumtojne hapsiren e Jupiterit thone se ne 3 km nen siperfaqen e ngrire te Evropes fshihet nje oqean i madh i thelle 160 km. Te dhenat e hulumtuesve flasin se ekziston bashkeveprimi mes shtreses se ngrire te Evropes dhe oqeanit qe gjendet nen te. Ky zbulim mund te jete ne dobi te supozimeve te meparshme se oqeani nen siperfaqen e ngrire te Evropes eshte i pershtatshem per zhvillimin e jetes. Ekspertet qe nga viti 1989 po e studiojne hapesiren e "henes" Evropa me ndihmen e anijes “Galileo”. Deri me tani prej atje ishin derguar te dhena per shkencetaret per disa dhjetera kerkime. (Marre nga Alsat)


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons