Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shprehjet me te famshme te 2011! prej Mon 12 Dec 2011, 15:49

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Revista “Time” ka kryer klasifikimin e atyre çka i quan 10 thëniet më të ngulitura në mendje për vitin 2011.

1-Në vendin e parë natyrshëm është shprehja “we got him!” që përshkruan operacionin për vrasjen e liderit të organizatës terroriste al-Qaeda Osama Bin Laden. Këtë shprehje e tha Presidenti Barack Obama në Shtëpinë e Bardhë pasi mësoi se skuadra Team 6 e trupave Seal kishte vrarë Bin Laden në Pakistan.

2-Në vendin e dytë është shprehja “ata duhet ta dinë” e përdorur nga Bernie Madoff, personi që ngriti piramidën financiare që kushtoi për investitorët plot 50 miliard dollarë.

3-Në vendin e tretë është shprehja e përdorur nga Koloneli Muammar Gaddafi në muajin mars duke deklaruar bindjen se do të rezistojë. Ai u shpreh duke patur parasysh popullin e tij “ata më duan….ata do të vdesin për të më mbrojtur mua, qytetarët e mi”.

4-Në vendin e katërt vjen thënia e Charlie Sheen në një intervistë për ABC Neës kur tha se “nuk jam i droguar. Unë quhem Charlie Sheen. Nuk është e mundur. Nëse ju e provoni atë vetëm një herë, ju do të vdisni”.

5- E pesta në renditje është thënia e Harold Camping se “ajo ka qenë një fundjavë shumë e vështirë”.

6-Mbetet e rëndësishme dhe në pozicionin e gjashtë thënia e Warren Buffett i cili është personi i tretë më i pasur në botë ndërsa kërkoi rritje taksash për të pasurit duke thënë se “unë dhe miqtë e mi kemi qenë të përkëdhelur mjaftueshmërisht gjatë nga një Kongres miqësor miliarder”.

7-I shtati është një demonstrues tunizian i quajtur Zied Mhirsi i cili deklaroi se “ajo çka po ndodh këtu do të ndikojë në të gjithë botën arabe”.

8-Thënia e tetë e rëndësishme është ajo e ekonomistit Gabriel Stein i cili tha se “Greqia në thelb është një dështim”.

9-14 vjeçarja Sukanya Roy pasi fitoi një çmim tha se “është e vështirë të gjej fjalë”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons