Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Google i “nxjerr” sekretet SHBA-së prej Mon 12 Dec 2011, 15:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Google po akuzohet se ka kompromentuar sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës – me fotografimin e bazave ushtarake dhe publikimin e tyre përmes hartës elektronike.

Gjiganti i motorëve të kërkimit është nën akuzë pasi me anë të Google Maps janë realizuar fotografi të cilat “zbulojnë sekretet” shtetërore të SHBA-së lidhur me avionët e telekomanduar.

Zbulimi i sulmuesit ajror është bërë në liqenin Yuça në Nevada, e cila është një zonë

ushtarake për testimin e avionëve R-170, të ngjashëm e avionin që humbi javën e kaluar në Iran.

Një ish-kolonel shprehet se Irani mund të jetë i interesuar për të marrë informacion mbi këtë bazë. Në foton e realizuar në fillim të vitit 2011 me anë të Google Maps duket një avion MQ-1 Pertador.

Kjo foto si edhe detaje të tjera bëjnë që për fuqitë e tjera botërore të jetë shumë e lehtë për të marrë informacion sekrete mbi avionit spiunë të SHBA-së.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons