Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Fëmijët e lindur në muajin gusht janë ata që vuajnë më shumë talljet dhe ngacmimet në shkollat fillore dhe ato të mesme, informoi një studim i kryer nga një revistë britanike.
Përgjithësisht, fëmijët e gushtit janë më të vegjlit nëpër klasa, kjo pasi shkolla nis gjithmonë në muajin shtator. Duke marrë në pyetje disa qindra studentë, u pa se këta fëmijë janë 12% më të prekur nga talljet se sa të lindurit në tetor, që zakonisht nisin shkollën një muaj përpara se të bëjnë shtatë vjeç.
Duke e shtyrë sondazhin në mosha më të mëdha, fëmijët e gushtit janë 20% më të prirur se sa të tjerët për të braktisur shkollën deri në moshën 16-vjeçare dhe 20% më pak prej tyre arrin të hyjë në një universitet prestigjioz.
Si rezultat, në moshën e adoleshencës, kjo kategori është më e prirur për të rënë pre e veseve si duhani, alkooli apo format e lehta të substancave narkotike.
Ndonëse në moshë të madhe quajmë bashkëmoshatarë edhe njerëz që kanë një diferencë prej disa vitesh nga mosha jonë, midis fëmijëve duket se ndryshimi qoftë vetëm në disa muaj mund të jetë vendimtar në formimin e tyre në shkollë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons