Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 8-vjeçarja, që është eksperte e pokerit prej Mon 05 Dec 2011, 20:29

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Mund të përziejë, mund të ndajë dhe madje mund të bëjë edhe hile në lojën e pokerit, por ajo që e bën të veçantë Aleksën, është mosha e saj: vetëm 8 vjeçe. Historia e saj e ka ndarë më dysh publikun. Aleksa në fakt është një vajzë 8-vjeçare nga Teksasi, e rritur në San Antonia, e cila duket se ka një talent të lindur për matematikën dhe pokerin.

Mediat e kanë përkufizuar si një gjeni të pokerit, duke e kandiduar madje si një protagoniste për dhjetë vitet e ardhshme. Për aftësitë e vajzës, e ëma dhe i ati kanë hapur që tani një llogari bankare në pritje që, kur të rritet, ajo të mund të luajë me para të vërteta.

Aleksa Fisher ka nisur të luajë në moshën 3-vjeçare. Në vitin 2009 mori pjesë në një turne bamirësie duke arritur në tavolinën finale dhe duke zënë vendin e gjashtë. Sot duket se njeh 50 variante të pokerit. E vogla teksane deklaroi se “tani mund të luaj kundër më të mirëve, por derisa të mbush 18 vjeçe mund të marr pjesë vetëm në turne bamirësie”.

Babai 35-vjeçar, Xhastin, e përjeton me shumë krenari popullaritetin e së bijës dhe rrëfen si zbuloi talentin e së bijës: “Kam përdorur letra bixhozi kur ishte e vogël që ta ndihmoja të numëronte dhe të stimuloja aftësitë e saj matematike. Pak para se të fillonte shkollën donim ta çonim në “Diznejlend”, por ajo donte të shkonte në Las Vegas. Aty takoi mitikun Greg Raimer, i cili i dha një autograf. Në 2009-n mori pjesë në një turne demonstrativ me persona shumë më të mëdhenj se ajo. Dhe arriti në tavolinën finale”.

“Gjëja e bukur e pokerit është se ka shumë variante lojërash dhe t’i mund të zgjedhësh njërën prej tyre, ta mësosh e të luash, -- thotë Aleksa. – Tani mund të luaj me lojtarët më të zotë në botë. Duke qenë vajzë, shpresoj që kur të rritem dhe të arrij moshën e pjekurisë, të inkurajoj edhe vajzat e tjera që të luajnë poker”.

Prindërit e 8-vjeçares thonë se ajo nuk luan poker në shkollë. Por gjithsesi ata e kanë lejuar që të përdorë para të vërteta me qëllimin që ajo të mësojë të menaxhojë. Fitorja e parë e Aleksës në një lojë pokeri ishte 49 dollarë, ndërsa humbja e parë ishte 25 dollarë, të dyja në Las Vegas.

E megjithatë, shumë persona janë shprehur kundër pjesëmarrjes së të miturve në lojërat e pokerit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons