Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Royale Cour Tiebele në Burkina Faso

Dhe përsëri, qendra historike e Salvador de Bahia në Brazil, qendra historike e Santa Cruz de Mompox në Kolumbi, kisha franceze e Shën Gjon Pagëzorit në provicia e Villa Clara në Kubë, varreza e parë të Athinës, kisha e Canterburyt te Zelanda e Re, Kopshti Botanik i Lisbonës, pallati mbretëror i Nanyues në Guangzhou të Kinës, apo edhe stacioni Haydarpasa në Stamboll.


qendra historike e Santa Cruz de Mompox në Kolumbi

Të ndara sipas faqeve gjeografike, simbolet e njerëzimit që konsiderohen në rrezik janë 7 për Afrikën e Veriut dhe 6 për Lindjen e Mesme; 6 për Afrikën sub-Sahariane; 22 për Amerikën Latine dhe Karaibet; 6 për Shtetet e Bashkuara; 14 për Azinë; 11 për Evropë; 1 për Oqeaninë.

Ndërsa vendet që janë vënë nën vëzhgim për herë të parë si Burkina Faso, Ishujt Kajman, Hollanda, Zelanda e Re dhe Tunizia. Zonat më të lashta mbeten Abila Jordan dhe Ulug Depe në Turkmenistan, që datojnë nga mijëvjeçari i katërt para Krishtit.


Ulug Depe në Turkmenistan

Ndërsa disa nga më të fundit (të përfunduara midis viteve 1960-1970) janë në Mbretërinë e Bashkuar; Nju Jork; Ruta de la Amistad në Meksikë; afreske në George Toën etj.


Royale Cour Tiebele në Burkina Faso

Dhe përsëri, qendra historike e Salvador de Bahia në Brazil, qendra historike e Santa Cruz de Mompox në Kolumbi, kisha franceze e Shën Gjon Pagëzorit në provicia e Villa Clara në Kubë, varreza e parë të Athinës, kisha e Canterburyt te Zelanda e Re, Kopshti Botanik i Lisbonës, pallati mbretëror i Nanyues në Guangzhou të Kinës, apo edhe stacioni Haydarpasa në Stamboll.

qendra historike e Santa Cruz de Mompox në Kolumbi

Të ndara sipas faqeve gjeografike, simbolet e njerëzimit që konsiderohen në rrezik janë 7 për Afrikën e Veriut dhe 6 për Lindjen e Mesme; 6 për Afrikën sub-Sahariane; 22 për Amerikën Latine dhe Karaibet; 6 për Shtetet e Bashkuara; 14 për Azinë; 11 për Evropë; 1 për Oqeaninë.

Ndërsa vendet që janë vënë nën vëzhgim për herë të parë si Burkina Faso, Ishujt Kajman, Hollanda, Zelanda e Re dhe Tunizia. Zonat më të lashta mbeten Abila Jordan dhe Ulug Depe në Turkmenistan, që datojnë nga mijëvjeçari i katërt para Krishtit.

Ulug Depe në Turkmenistan

Ndërsa disa nga më të fundit (të përfunduara midis viteve 1960-1970) janë në Mbretërinë e Bashkuar; Nju Jork; Ruta de la Amistad në Meksikë; afreske në George Toën etj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons