Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nje ngjarje qe s'ka kush e spiegon..!! prej Sun 13 Nov 2011, 18:13

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ne nje kishe në Viareggio, pranë Pizës,Italia veriore,besimtarët kishin mbetur të habitur, pasi një njeri nxorri syte e tij në mes të predikimit te meshes të një prifti,ketë te dielë, një skenë që i ngjante një film horror.

Ne Famulline e Viareggio,besimtaret shikuan se si një person nga mesi i tyre u ngrit me qetësi dhe kreu aktin e tmerrshme të vetë-gjymtimit te syve perballe tyre.

Aldo Bianchini, 46 vjecar, i cili kish lindur në Britani, por qe ka jetuar në Itali pjesen më të madhe të jetës së tij, besohet të ketë vuajtur nga thirrje zërash.

Ne momentin qe u vetgjymtua ai u shemb në dysheme në një rrjedhje gjaku te papare dhe ne moment nëna e tij u përpoq çmendurisht për ta ndihmuar atë, ndërsa prifti lokal Lorenzo Tanganelli nxitoi për të njoftuar shërbimet e emergjencës.

Drama ndodhi në kishën Sant'Andrea dhe kirurgët e kaluan natën në spital,dhe thane se pas operacionit disa orësh,ata kishin qenë në gjendje për t'ja ruajtur sytë e tij,por ai do të mbetej i verbër.

Mjekët thanë se para operacionit Bianchini u kishte thënë atyre, se kishte "dëgjuar zëra ''që i kerkonin që të heq sytë e tij.Dr Gino Barbbaci thote:'Gjatë gjithe 26 vjeteve të shërbimit tim mjekesor kurrë nuk kam parë nje veprim te tille.

"Ai ishte në pjesën me të madhe te kohes në agoni dhe i mbuluar në gjak. Ai tha se ai kishte përdorur duart e tij të fuqishme për të nxjerrur syte nga vendi, pasi gjoja kish dëgjuar zëra qe i thoshin atij për të bërë këtë veprim, si nje kerkese nga superforca njerzore.

"Ne u përpoqem gjatë operacionit për t'i shpëtuar sytë e tij te levizur në të dy bazat, por nuk mundem te benin asgjë,mbasi edhe mbas ketij veprimi ai tani do të mbetet i verbër."

At Tanganelli thote: "Unë kisha filluar të lexoi predikimin kur te gjithë pane një trazire te madhe ne kishe.

'Ky njeri si në filmat horror filloi vrullshëm vetgjymtimin në fytyrën e tij dhe kuptova se ai po nxirrte sytë.

"Unë bëra thirrje për ndihmë mjeksore dhe ndihma e shpejte erdhi shpejt në vendngjarje dhe ai është derguar ne spital,pastaj kam kryer leximin e Meshes, por shumë njerëz kishin lënë kishen, sepse ata ishin të tronditur aq shume nga ajo që kishin parë.

"Duhet të kenë qenë rreth 300 besimtare ne kishe që pane aktin e vetsakrifikimit te syve te 46 vjecarit, por unë kurrë nuk kam parë aq shumë gjak sa pashë sot . "

Në Bibël një pasazh nga Ungjilli i Shën Mateut, Jezusi e dishepujt e tij thonë: "Në qoftë se syri yt i djathtë të therret për mëkat, nxirre atë dhe hidhe larg.

"Kjo është më mirë për ju,për të humbur një pjesë të trupit tuaj se sa gjithë trupi yt të dergohet në ferr." ....!!!!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons