Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ne Sa Curcurica jane konstatuar njëzet e nje rrathë koncentrikë me një diametër prej 15 metra,duhet thene se jane një kryevepër.Një shaka e ''paketuar'' per mrekulli? Fenomen për shkak të magnetizmit e Tokës? Apo UFO-t manifestojne matricën?

Dyshimet dhe supozimet janë të njëjta për çdo pamje misterioze ne rrathet e kulturave, që shfaqen për vite dhe veçanërisht në fushat e Anglisë dhe që vazhdojnë të tronditisin mijëra njerëz,ose duke u tranmetuara ne TV, si te ashtuquajtura misteret e dheut.

Fakti është se njëzet e një rrathë koncentrikë ,te përceptuara bukur dhe te mahnitshem,qe janë ndoshta me uniket. - u shfaqen dje në mëngjes pak metra larg nga gjiri i Biderosa.

Rrethet koncentrike në fakt nuk u shfaqen ne një kulture bujqesore opo ne parcela dritherash, por në reren e nje plazhi të bardhë te Sa Curcurica-s, ende të frekuentuar nga turistët.

Ka qene njëri prej tyre qe ka raportuar rastin në fjale, në mesin e dyshimit midis të parit dhe te mos parit te ketyre rratheve,janë njoftuar specialistet me mjetet teknike të bazës detare operative të logjistikës të stacionuara në Kovi, ku filluan studimin e misterit te plazhit.

Asnjë shpjegim i arsyeshëm nuk eshte bere deri tani,mbas kontrollit të parë.Gjurmet e rratheve,qe shtrihen në nje diameter prej rreth 15 metra, janë në fakt identike dhe të përkryer, dhe të baraslarguar nga njëri-tjetri dhe realizimi i tyre duket se eshteë berë nga ajri pa mbështetjen në plazh.

Dëshmitarët e parë qe i zbuluan keto rrathe betohen se dje në mëngjes,rëra rreth rratheve ishte plotësisht e paprekur, asnjë gjurmë apo shenjë nga brenda rratheve,deri ne disa metra larg tyre, asnjë shenjë të forces apo veglave të tjera që mund të kenë qenë përdorur nga ndonjë amator apo profesionist.

Një rebus i pazberthyer, mbasi edhe kreshta e reres se rratheve dhe vijat ndarese te rratheve jane te holle deri ne perfeksion..

Deri më tani, të gjitha studimet mbi fenomenin e rratheve ne kultura,apo dhe ky i fundit ne rere,vazhdojne te përjashtojne origjinën e tyre njerëzore, por ka nga edhe ato që vazhdojnë te kene objeksione me te avancuara.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons