Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Banore te periferise së Buenos Aires,denoncojne shkatërrimin e disa ndërtesave,vrasjen e një grua dhe plagosjen shumë të tjerëve nga shperthimi ne qiell i nje mase te zjarrte. Shkaku i shpërthimit të fuqishëm nuk është identifikuar dhe mbetet i mbështjellë me mister.

Një shpërthim në Monte Grande, një qytet i vogël në periferi të kryeqytetit Argjentinës, ka shkatërruar dy shtëpi, një biznes dhe disa makina,duke vrarë një grua dhe plagosjen e nëntë vetëve,kete të hënë,citojne agjensite e lajmeve

Pasojat e "shpërthimit", do të kishte qenë edhe më e rënde,ne se do te kishte ndodhur gjatë periudhës së ngarkuar të ditës, thote zyrtari lokal Fernando Gray, sipas gazetës El Dia.

Dëshmitarë okularë pohojnë se kanë parë një masiv te zjarrte nga qielli në kohën e shpërthimit. Dëshmia erdhi në formën e një filmi në YouTube, e ngarkuara nga një përdorues me emrin Luckymauro të hënën, i cili tregon një masë zjarri në qiell me nje shperthim të fuqishem në terren.

"Fenomeni mbresëlënëse", sipas autorit te filmimit , është parë nga pikat te largëta qe nga qyteti kilian i Temuco-s,ashtu dhe ne Mar del Plata në Oqeanin Atlantik.

"Nuk ka asnjë shpjegim për atë që ndodhi", ka pohuar një dëshmitar tjetër. "Një fqinj u verbua për shkak se ai pa masen e zjarrte,"thote nje mjek i zones

Një operacion ka nisur nga organet e specializuara, për të provuar zonën për radioaktivitet dhe materiale të panjohura.Shefi i drejtësisë dhe sigurisë se provinces Ricardo Casal tha se "ekspertët po bejne vlerësimin e të gjitha teorive,për shpërthim e çuditshem që erdhi nga qielli", njoftoi agjencia e lajmeve Associated Press.

Megjithëse nuk ka prova për një krater, spekulimi është në rritje se shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga mbeturinat e satelitit te NASA-s që u rrëzua në Tokë fundjavën e kaluar.

Autoritetet lokale në Monte Grande kane kërkuar një konfirmim nga Forcat Ajrore Kombëtare në lidhje me ndonjë dukuri e mundshme të natyrës magnetike ose faktore te tjere te regjistruar në këtë zonë.

Megjithatë NASA nga ana e saj tha se pjeset satelitore te saj, te cilat rane në tokë të shtunën -mund te kene goditur dhe Amerikën e Jugut.

Shkaku i vërtetë i shpërthimit në qytetin argjentinas, ende s'ështe përcaktuar. Ndërkohë, autorit te videos që tregoi objektin qiellor misterioz ,i ka ndryshuar historia personale,tashti ai eshte nën hetim dhe është akuzuar tashmë me perhapjen e dëshmive të rreme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons