Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zona 51.Boeing-et e kompanise qe nuk ekziston prej Sun 13 Nov 2011, 17:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Eshtë kompani pa emer. Fluturon vetëm në vende të fshehta, dhe ka selinë e saj në një vend që s'i pëlqen ta tregojë . Las Vegas, qyteti argëtues. Terminali i tij është disa qindra metra nga hoteli Luxor dhe Mandalay. Në fund të Diablo Road, kalon ne Shën Haven, një rrip i asfaltuar që shkon përgjatë murit që mbron Aeroportin McCarran. Atje në platformë janë parkuar avionëve misterioze ''Janet''."Janet" nuk është një simbol zyrtar,por më tepër një pseudonim, i lindur ndoshta nga kodet radios qe përdorin. Shumë mistere janë të justifikuara nga fluturimet e kompanisë.


Avionët "Janet" janë përdorur nga Departamenti i Mbrojtjes dhe operohet nga EG & G për transport të personelit dhe bazes teknike, të cilat kanë zhvilluar armë të teknologjisë së lartë. Ndër destinacionet kryesore janë Zona 51,objekti top-sekret në shkretëtirën Nevada, pastaj disa poligone aviacioni (Liqeni Chines dhe Tonopah).

Këto janë vende ku forcat ajrore Amerikane jane duke zhvilluar provat e reja per armët e avionet e se ardhmes. ''Bisha e Kandaharit'', nje mjet që mori pjesë në misionin për të vrarë Osama bin Laden - për shembull - është testuar në një nga këto qendra.Po keshtu jane testuar raketat dhe avionë pa pilot, të përdorura në gjurmimin e al-Kaedës.

Të enjten në mëngjes pranë terminalit të "Janet" kane qenë së paku dy Boeing,qe njihen nga ngjyra e bardhë me shirit të kuq përgjatë trupit i avionit. Natyrisht, nuk ka emrin në koken apo në anët e avionit.Po ate dite njëri u ngrit ne fluturim,dhe pas pak u ngrit edhe tjetri.

Kompania ka, sipas disa informatave, të paktën gjashtë B 737-600 dhe pesë avionë të vegjel. Një flotilje e vogel punon per stafin, me kohë të plotë,per t'i transferuar ne bazat në shkretëtirë. Këto instalime në zonat e largëta dhe alternative,jane shumë larg për të arritur atje me makinë.' Janet' është i shpejtë dhe i sigurte.Per aktivitetet e "Janet" nuk jane te interesuar vetem entuziastët aviacionit, por edhe spiunët në Las Vegas dhe rrethinat i tij,te cilet kanë shumë për të bërë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons