Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Këto ditë në Suaziland, një vend i vogël malor në Afrikë, u zhvillua festivali i përvitshëm i quajtur Kërcimi i Kallamit. Gjatë këtij festivali gjigant, mbreti Msuati III, zgjedh një grua. Përpara tij kërcejnë një grumbull virgjëreshash të reja, dhe ai duhet të zgjedhë njërën prej tyre. Mbreti, i fundmi monark absolut në Afrikë, tani kërcënohet nga trazirat. Vendi që ka qenë prej kohësh krejt i qetë, është në prag shpërthimi, raportojnë mediat. Megjithatë mbreti nuk e ka problem. Ai ka 13 gra dhe sheh me kënaqësi virgjëreshat me gjoks jashtë që i afrohen atij. Qeveris si në mesjetë një vend që ka një shifër të pabesueshme të infektuarish me AIDS. Thuhet se mbi 1 e katërta e popullsisë është e prekur. Kjo është shifër zyrtare pasi mendohet se gjendja është më keq. Msuati pasoi në fron të atin, i cili po ashtu kishte 70 gra, 210 fëmijë dhe 1 mijë nipër e mbesa. Msuati lindi nga marrëdhënia që kishte mbreti me një shërbëtore, e cila ia doli që në kushtet e një vakuumi, të vendoste të birin në pushtet


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons