Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ne 2031 ne do te takohemi me alienet prej Tue 08 Nov 2011, 16:48

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ka teori qe thonë se rraca njerëzore zbriti nga format e jetës jashtëtokësore dhe erdhi ne Toke për ta kolonizuar atë.

Një tjetër teori është se alienet janë midis nesh, te kamufluar si qenie njerëzore ne pritje për te zënë një pozite superiore.
Studiues te niveleve te ndryshme, janë përqendruar ne zbulimin e formave te jetës aliene.

Nasa ne një deklarate ka folur për një bakter te afte te jetoje ne situate ekstreme, ne arsenik. Behej fjale për një forme te jetës tokësore, por ne çdo rast thonë se mund te ekzistojnë krijesa te bazuara ne një sistem ndryshe nga i joni.

Me pas vjen teoria e fundit e shkencëtarit rus, Andrei Finkelstein një nga studiuesit me te mëdhenj te vendit: Ne 2031 sipas tij do te filloje takimi me format e jetës jashtëtokësore. Do te duhen pikërisht 20 vjet, tha ai ne hapjen e punimeve te simpoziumit nderkomebetar “ne kërkim te inteligjencës jashtëtokësore” qe u mbajt ne Shën Petersburg Sipas Finkelstein 10 % e planetëve te sistemit diellor te galaktikës do te kenë kushte te ngjashme me ato te tokës, e cila do te bënte praninë e formave te jetës te mundshme.

Studiuesi thotë se “kushërinjtë” tanë do te kenë një forme te ngjashme me atë te njerëzve, por lëkura do te jete e një ngjyre tjetër.
Perse mbas 20 vitesh?

Cfare e bën te sigurt ketë informacion? Zanafilla e jetës është e pashmangshme siç është formimi i atomeve, shpjegon ai.
Por pse pikërisht takimi duhet te ndodhe pas 20 vjetësh? Dhe qe nga viti 1960 studiuesit rus përpiqen te dërgojnë mesazhe ne kozmos, për te kapur forma te jetës aliene.

Brenda njëzet vitesh, shpjegon ai, mundësitë tona teknologjike do te jene te tilla qe edhe format e jetës se largët, mund te marrin mesazhet tona.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ne 2031 ne do te takohemi me alienet prej Wed 09 Nov 2011, 14:20

maria1984

avatar
Princeshe
Princeshe
mendojm se do rrojme deri atehere ti takojme nje her

3 Re: Ne 2031 ne do te takohemi me alienet prej Wed 09 Nov 2011, 18:15

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
hahah postova nej tem ku thoshin se do takoheshim nga fundi i ktij nentori, dhe ky ishte lajmi keq pasi ata mund te jen armiqesor dhe ne shkrim thuhej se rracen njerzore mund ta perdornin pse eksperimente smundjesh pak a shum sic perdor njeriu kaviet, ose do te krijonin per njeriut inteligjenc artificiale........


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

4 Re: Ne 2031 ne do te takohemi me alienet prej Thu 10 Nov 2011, 17:16

maria1984

avatar
Princeshe
Princeshe
bo ca thua e ti me thua ta shtojme me shum ne boten per eksperimentet e ufoje . hahaha

5 Re: Ne 2031 ne do te takohemi me alienet prej Fri 11 Nov 2011, 16:43

Vizitor

avatar
Vizitor
nuk e di shoku im qe eshte ufo do te vinte per vizit ne shpin time per vitin e ri tani ta pyes si po shkoin ata me teknologjin

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons