Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Djali dhe vajza që u argëtuan pesë vjet, zbuluan se ishin vëlla e motër vetëm pak para kurorëzimit. Këtë lajm ua komunikuan prindërit.

Vajza që është shtatzënë dhe duhet të lindë në muajin tjetër, thjesht është e pikëlluar për faktin se babi i fëmijë së saj është vëllai i vet. Çifti që u njoftua gjatë studimeve vendosi që njohjen me prindër ta bënin vetëm para kurorëzimit. Por kur erdhi ky moment, ndodhi shoku.

Gjatë takimit me prindër iu tha se ata të dy në të vërtetë janë vëlla e motër që ishin ndarë kur kishin qenë të vegjël.

Ky çift nga Afrika Jugore u edukua ndaras pasi që prindërit e tyre kaluan nëpër një fazë shumë të vështirë e të mundimshme ndarjeje. Atëherë vajza ishte tetëmuajshe e djali dy vjeçar.

Babai kishte thënë se po e linte gruan pasi ajo po e tradhtonte që nga viti 1983. Me vajzën u mor nëna e me djalin babai. Fëmijët kishin jetuar në qytete të ndryshme në Nelsprut dhe në Bushbukbrigde, ndërsa u takuan në vitin 2007 dhe u dashuruan shumë.

Prindërit nuk u takuan asnjëherë gjatë lidhjes së tyre pesëvjeçare, derisa ata nuk i thirren për martesë.

Nusja që është e pikëlluar pas këtij lajmi, ka thënë : “Ka qenë dashuri në shikim të parë. Kemi studiuar bashkë dhe kur e pashë menjëherë u lidhëm. U dashuruam po atë ditë dhe nuk u kthyem kurrë prapa. Krejt ajo që donim ishte të kishim familje dhe plot fëmijë. Prandaj mund ta kuptoni se sa të shokuar që jemi. Sidomos tani që fëmija është duke lindur. Nuk e di ç’do t’i themi kur të rritet”.

Çifti ka vendosur të ndahet pasi ka marrë vesh lajmin. Ata bashkë me prindërit po përpiqen të gjejnë zgjidhjen më të mirë për këtë situatë


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons