Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ngjitje e pabesueshme e dhive në pemë! prej Sat 05 Nov 2011, 19:01

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sa dhi mund të mbajë një pemë? Doni të dini pse e bëj këtë pyetje... Pasi 9 dhi në Marok u ngjitën në majë të degëve për të kërkuar fruta. Siç e shikoni nga fotoja, ky dru që quhet Argan në Marok është shtrembëruar nga pesha e dhive, të cilat me shkathtësinë e tyre janë ngjitur deri në majat e pemës në kërkim të frutave të shijshme. Nëse shikoni me vëmendje njëra nga dhitë është ngjitur mu në majë të pemës duke të habitur se si mund të mbajë balancimin.

Fotografi Gavin Oliver 38 vjeçar nga Australia, fotografoi dhitë pasi pa këtë skenë të pabesueshme në Todra Gorge, Marok. Ai tha:

“Ishin rreth 30 dhi përfshirë edhe ato që ishin ngjitur në pemë kur ne po shëtisnim aty pranë. Degët e pemës përthyheshin dhe gati sa nuk thyheshin nga pesha e dhive sa herë që ato lëviznin nëpër degë”, tha fotografi.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons