Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Një çift i çuditshëm yjesh prej Mon 31 Oct 2011, 19:30

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Është vëzhguar për herë të parë në histori një "çift i çuditshëm yjesh".

Njëra prej tyre, që nuk ka lindur asnjëherë, rrotullohet rreth një ylli, që kur arrin në fund të cilit të tij, vjen në shuarje e sipër.

Ky sistem i çuditshëm yjor, është arritur nëpërmjet teleskopit hapësinor Spitzer që i përket agjencisë hapësinore të NASA.

I gjithë vëzhgimi është shpjeguar me detaje në revistën The Astrophysical Journal. Ylli që mbërrin në fund të jetës së tij është një "xhuxh i bardh", ndërsa shoqëruesja e tij me shumë mundësi është një "xhuxh kaf".


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons