Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Sateliti ROSAT ra në Tokë, nuk dihet ku prej Mon 31 Oct 2011, 19:30

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sateliti jofunksional gjerman ROSAT, i rëndë 2.7 tonë, ka rënë mbrëmë në Tokë, por zyrtarët ende nuk dinë se ku kanë rënë copët e tij. Sateliti gjerman, i vjetër 21 vjet, ka hyrë në atmosferën e Tokës ndërmjet orës 2 e 45 dhe 3 e 15 minuta të mëngjesit të sotëm sipas kohës sonë.

“Momentalisht nuk kemi informata që pjesët e satelitit kanë rënë në sipërfaqe tokësre”, thuhet në njoftimin e Qendrës gjermane të aviacionit.

Disa orë para rënies së këtij sateliti, nga qendra gjermane kanë njoftuar se pjesët e satelitit nuk do të godasin Evropën, Afrikën dhe Australinë. Shkencëtarët kanë vlerësuar se mund të bie në dy qytete milionëshe kineze Çongkving dhe Çengdu, mirëpo nga atje nuk ka pasur kurrfarë raportimesh për copa të rëna të satelitit. Vlerësohet se copët kanë rënë diku ndërmjet Oqeanit Indian dhe Mjanmarit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons